Deneyimli babalar anlattı

Pazartesi 21.12.2009
Son Güncelleme: Pazar 20.12.2009
ABONE OL
Ercüment Şener (PR şirketi ortağı)
"Ben iki çocuğumun da doğumuna girdim ve bu mucizeye tanık oldum. Her ikisinin de göbek bağlarını kestim. Çocukların doğduğu anda bir baba olarak hissettiklerimi tarif edemem. Böylesine ulvi bir deneyimden mahrum kalmadığım için de her anıma şükrediyorum. Her babanın mutlaka çocuğunun doğumuna girmesi gerektiğini düşünüyorum. Doğum anı, insana ilk andan itibaren baba olduğunu hissettiriyor."

Hakan Nayman (İş adamı)
"Bizim çocuklar Amerika'da dünyaya geldi. Doğum öncesi bana, doğuma annenin yanında bir yakınının, tercihen babanın girmesinin gerektiğini söylediler. Doğrusu o an bunu yapabileceğimi hiç zannetmemiştim ama bir anda kendimi doğumhanede buldum. Bebek doğunca doktor ameliyat makasını uzattı ve göbek bağını işaret etti. O anda sanki bir güç elimi kontrolüne aldı ve göbeği kesiverdim. İşte o anda tavan yapan maneviyatım bir anda boşaldı ve kendimi tutamadım; bir yandan deli gibi ağladım, bir yandan da kahkahalarla güldüm. Hayatımda yaşadığım ilk ve son mutluluktan ağlama duygusu oydu. Doğuran eşim, şahidi ise ben olmuştum."

Berto Kalaora (İşletmeci)
"
17 Ağustos depreminden dört gün sonra eşimin sancıları tuttu. Hastanede tam bir kargaşa yaşanıyordu. Sancıların sıklığını ölçen alet bağlandığında, hemşirelerin bunu takip edecek halleri olmadığını gördüm ve kısa bir eğitim alıp aleti kullanmayı öğendim. Doğumda da kızımın dünyaya gelmesine birebir yardım ettim. Eğlenceli, artçı sarsıntılı, şen şakrak bir doğum oldu."