Göz altı morlukları nasıl geçer?

Göz altı morlukları sebepleri nelerdir? Göz altı morlukları için uygulanabilecek tedavi yöntemleri nelerdir? Göz altı morlukları nasıl geçer? Göz altı morlukları başka ciddi hastalıkların sebebi olabilir mi? Tüm bu soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz

Göz altı morlukları nasıl geçer?
Gözaltında meydana gelen hiper pigmentasyon gözaltında bulunan derinin renginin değişmesine ve koyulaşmasına neden olur. Bu durum uykusuzluk (ya da düzensiz uyku), yorgunluk nedeniyle meydana gelebilir.

Gözaltı morluklarının bir diğer nedeni de kalıtsal olarak bu bölgenin daha çukur olması ve cildin gözaltlarında daha ince olmasıdır. Genetik morluklar için makyaj dışında pek bir seçenek yok ancak yorgunluk ve uykusuzluk nedeniyle oluşan gözaltı morluklarını geçirmek için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Gözaltı morluklarının nedenleri nelerdir?

- Genetik
- Cildinizi gözaltınızda daha ince olması
- Gözaltı çukurlarınızı derin olması
- Yaşlılık
- Yorgunluk
- Uykusuzluk / Düzensiz uyku
- Aşırı Stres
- Yetersiz Beslenme /Alkol, sigara ve kafeinli içecekler tüketmek
- Kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri

Göz altı morlukları nasıl geçer?

Göz altı morlukları için uygulanan bazı tedavi yöntemleri şöyle;

Işık dolgu uygulaması: Kemik yapısı nedeniyle çukur olan gözaltlarını doldurmak için kolajen gibi kozmetik dolgu ürünleri kullanılıyor ya da kozmetik dolgu yerine vücudunuzun diğer bir bölgesinden yağ alınarak buraya enjekte edilir.

Mezoterapi :Vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve ilaçların gözaltı deri tabakasına verilmesi işlemidir.

Kimyasal peeling : Gözaltlarınız da üstte bulunan hasarlı deri katmanının yerine yeni derinin gelmesini sağlayan bir uygulamadır.

Blefaroplasti: Göz kapağı ameliyatı olan blefaroplasti ile alt ve üst göz kapakları ile göz çevresindeki deri toparlanır. Bu gözaltı morluklarının azalmasını sağlar.

Blefaroplasti: Göz kapağı ameliyatı olan blefaroplasti ile alt ve üst göz kapakları ile göz çevresindeki deri toparlanır. Bu gözaltı morluklarının azalmasını sağlar.

Göz altı morlukları için doğal çözümler

Salatalık kürü: 1 tane salatalığı kabuklarıyla beraber ince dilimler halinde halka olarak kesip gözlerinize koyabilirsiniz. 10dk bekletmeniz yeterli. Her gün yapabilirsiniz. Ya da kabuklarıyla beraber rendelediğiniz salatalığın suyunu buzdolabında bekletip pamuk yardımıyla soğuk olarak gözaltlarınıza ve göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. 15dk bekletip yıkayabilirsiniz.

Patates kürü: 1 patatesi halka şeklinde dilimleyip soğuk süte batırıp gözlerinize koyup 10dk bekletin. Taze nane yapraklarını ince ince doğrayıp soğuk sütün içine karıştırarak da bu sütü uygularsanız gözaltlarınız hem ferahlayacak hem de zamanla morluklar hafifleyecektir.

Domates kürü: 1/2 domatesin suyunu çeyrek limon suyuyla karıştırıp yine pamukla gözaltlarına uygulayıp 5dk sonra yıkayabilirsiniz. Gözaltı morlukları için birçok bakım önerisi mevcuttur. Aralarından yapımı kolay ve en etkili olanları sizlerle paylaştım. İçlerinden size uygun olan bir bakım kürünü uygulayabilirsiniz.

BİZE ULAŞIN