Sağlıklı ve lezzetli

Zararsız abur cuburlarla kilo vermek ve aynı zamanda sağlıklı kalmak mümkün. İşte uzmanlardan faydalı tarif önerileri...

Sağlıklı ve lezzetli

Kuru Üzüm+Leblebi Karışımı: Birer çay bardağı karıştırıp çantamıza koyabileceğimiz bu karışım bir şeyler atıştırmak istediğimizde keyifli ve besin değeri yüksek tatminkar bir abur cubur olacaktır.

Fındık+Kuru Üzüm Karışımı: Fındığın kilo vermeye katkısı tartışılmaz, kuru üzüm ile beraber yersek, demir yönünden zengin bir karışım elde ederek metabolizmamızın hızına katkıda bulunmuş oluruz.

Ceviz: Omega-3 zengini ceviz, tok tutmasının yanında metabolizmamızı hızlandırıp yağ yakmayı kolaylaştırır.
Ve ayrıca zinde, enerjik olmamızı sağlar. Aralarda 1 avuç cevizi 1 adet elma veya taze herhangi bir meyve ile beraber tüketmek daha hızlı kilo vermemizi sağlar.

Süt+Bitter Çikolata: Çikolata mutlu eden ve metabolizmamızı hızlandırabilen keyifli bir abur cubur. Sütle birlikte ölçülü miktarda çikolata tüketmek kilo verme hızını oldukça yükseltiyor. Soda+ayran: Çok yoğun terlediğiniz çok su kaybettiğiniz dönemlerin tamamlayıcısı.

Yoğurt + Yulaf Ezmesi + Ceviz: Yulaf ezmesinin içerdiği lifin yapısı farklı olup sindirim sistemini farklı düzeyde çalıştırır. Böylece sindirim sisteminde olan problemleri aşmamızı kolaylaştırır. Ceviz ve yoğurt ile yulaf ezmesi metabolizmamızın maksimum düzeyde çalışmasında etkilidir.

Yoğurt + Maydanoz Karışımı: Yoğurttaki kalsiyum yağ yakmayı tetiklerken, gece yatmadan yoğurda maydanoz karıştırarak yersek, yavaşlayan metabolizmamızı açar, kilo vermeye ivme kazandırmış oluruz.

BİZE ULAŞIN