En doğal saç ekimi tekniği hangisidir?

Op. Dr. Güncel Öztürk denetimindeki Hairneva Uzmanları, saç dökülmesi sorunu yaşayan ve saç ekimi operasyonundan faydalanmak isteyen herkesin en büyük endişesi operasyonun doğal bir görünümle sonuçlanmasıdır. Saç ekimi cerrahisindeki araştırmaların da ana hedefi en doğal saç ekimi tekniğini geliştirmektir.

En doğal saç ekimi tekniği hangisidir?

Saç ekimi operasyonunda doğal görünümü sağlamak için çok önemli kriterler bulunmaktadır. Bunlar kafa derisinde saç nakline ait herhangi bir iz kalmaması, ekilen saçın çıkış yönünün doğal saçın çıkış yönü ile aynı olması, saç yoğunluğunun eşit dağılması, ön saç çizgisinin doğal saç çizgisine uygun bir şekilde yüzü çevrelemesi ve saçın çim adam gibi birden bire alnın üzerinden aynı yoğunlukta çıkmamasıdır.

PEKİ, EN DOĞAL SAÇ EKİMİ TEKNİĞİ NEDİR?

Direkt Saç Ekimi (DHI) ile gerçekleştirilen saç ekimi tekniği en doğal saç ekimi tekniğidir. DHI ile saç ekim işleminin doğal sonuca ulaştırması için birçok avantaj sunar. Öncellikle hiçbir şekilde cerrahi operasyon ile kesi işlemi gerektirmediğinden yara izi de oluşmaz. DHI saç ekimi tekniğinde saç kökleri ince uçlu iğneler aracılığıyla toplanır ve yine ince uçlu iğnelerle kafa derisine ekildiği için iz kalma riskini en aza indirir.

DHI saç ekimi tekniğinde 0,3 ile 0,6 mm'lik küçük delikler sayesinde alınan saç kökleri çok daha sık aralıklarla ekilebilir. Bu sayede ekilen saç kökleri öbeklenmez seyrek alan üzerinde eşit ve simetrik bir şekilde dağılır. Bu özelliği ile saç ekimi uzmanları tarafından en doğal saç ekimi tekniği olarak kabul edilmektedir.

ÖN SAÇ ÇİZGİSİ VE YOĞUNLUĞU DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN ÖNEMLİ

Saç ekim operasyonu yaptırmak isteyenlerin en büyük korkusu saç ekiminin ardından tıpkı bir çim adama benzemektir. Bunun sebebi ön saç çizgisi boyunca seçilen saç greftlerinin birden fazla saç kökü içermesi, bundan dolayı da alnın başlangıç çizgisinden itibaren birden bire duvar gibi yükselmesidir. DHI ile saç ekimi tekniğinde alınan saç köklerinin tek mi yoksa çok sayıda saç kökü mü içerdiği bilindiği için onlar anında ön saç çizgisine yerleştirilir. Böylece saçın duvar gibi birden bire ön saç çizgisi boyunca büyümesi engellenmiş olur.

SAÇIN TIRAŞ EDİLME ZORUNLULUĞUNUN OLMAMASI

En ideal saç ekimi tekniği hasta için saç ekim sürecinin en zahmetsiz ve konforlu hale getirir. Saçın tıraş edilmesi saç ekim işlemi sürecini zorlaştıran ve saç seyrelmesi sorunu yaşayan kişilerin endişelenmesine ve operasyondan vazgeçmesine neden olabilir. DHI ile saç tekniğinde bu sorun da ortadan kalktığı için saç ekimi sürecinin çok daha konforlu geçmesini sağlar. Siz de saç ektireyim derken çim adam olmamak için en doğal saç ekimi tekniği olan DHI ile saç ekimi tekniğini tercih edebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN