‘Mersin Şehir Hastanesi 1 milyon hasta sayısına ulaştı’

‘Mersin Şehir Hastanesi 1 milyon hasta sayısına ulaştı’

Türkiye’nin ilk Şehir Hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi, 6 ayda1 milyon hastaya sağlık hizmeti verdi. Hastanede ayrıca, toplam ameliyat sayısı 28 bin 907’ye, toplam yatak doluluk oranı yüzde 73,8’e, yoğun bakım doluluk oranı ise yüzde 82’ye ulaştı.

  • Sağlık
  • Cuma 25.08.2017 13:18

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla 3 Şubat 2017'de hizmete açılan ve Türkiye'de Kamu-Özel işbirliği modelinin ilk örneği olan Mersin Şehir Hastanesi'nde 5 yıldızlı otel konforuyla toplam 1 milyon hastaya hizmet verdi.

Hastane Yöneticisi Op. Dr. Recep Aydın ile hastane kampüsü yapımı ve klinik destek teknik hizmetlerini üstlenen CCN Sağlık'ın Mersin İşletme Genel Müdürü A. Vahap Doğan, Mersin Şehir Hastanesi'nin 6 aylık hizmet sürecini değerlendirdi.

Kısa sürede 1 milyon kişiye sağlık hizmeti vermiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirten Aydın, "Türkiye'de Kamu-Özel işbirliği modelinin ilk örneği olan hastanemiz, 4 bin 570 kişilik tıbbi ve idari kadrosuyla Mersin ve çevre illere hizmet veriyor. 420 doktor ile bin 250 ebe ve hemşiremiz başta olmak üzere tüm birimlerimizle, en iyi sağlık hizmetini 7/24 aynı nitelikte sunma hedefiyle şifa dağıtıyoruz" dedi.

TERCİH EDİLEN SAĞLIK KOMPLEKSİ

Mersin Şehir Hastanesi'nin kısa sürede tercih edilen bir sağlık kompleksi olduğuna da dikkat çeken Aydın, ilk 6 ayda, toplam ameliyat sayısının 28 bin 907 olduğunu, toplam yatak doluluk oranının yüzde 73,8, yoğun bakım doluluk oranının ise yüzde 82 olarak gerçekleştiğini belirtti. Op. Dr. Recep Aydın açıklamasında; "Mevcut hizmet birimlerimize ek olarak yeni hizmet ünitelerimizin açılış hazırlıklarını sürdürüyoruz. En kısa zamanda Tüp Bebek Merkezi, Hiperbarik Oksijen Merkezi, Kemik İliği Merkezi ve Transplantasyon ünitesi ile de hastalarımıza hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

"GÜNDE 24 BİN KİŞİ"

Doğan ise "CCN Sağlık olarak, Mersin Şehir Hastanesi'nde mükemmel hizmet süreçlerini sağlayabilmek adına klinik, destek ve teknik hizmetler alanlarında toplam 19 şirket ve 2 bin 200 personel ile hasta ve yakınlarına hizmet veriyoruz. Grup şirketimiz CCN İnşaat tarafından akıllı bina mimarisi ile inşa edilen hastanede, mekanik altyapısıyla yeni teknolojilere uyumlu otomasyon sistemi kullanılıyor.

Mimarisindeki tüm bu özellikler, hastalarının konforlu bir sağlık hizmeti almasına yönelik olarak planlandı. Her biri otel odası konforunda; bin 300 yatak kapasiteli ve 800 hasta odası bulunan hastanemizde; suit, VİP ve standart oda konseptleri ile 210 yoğun bakım yatağı bulunuyor. Hastanemizde, tüm tetkik sonuçlarının bilgisayar ortamında görüntülenerek arşivlenebildiği PACS sistemi kullanılıyor. Kurumumuza başvuran tüm hastalar, gereksinim duydukları tüm sağlık hizmetlerine kolaylıkla ulaşabiliyor. Hastanemiz günlük ortalama 8 bin ayakta, bin100 yatan hastaya hizmet veren ve günde 24 bin kişinin ziyaret ettiği bir tedavi merkezi konumunda" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN