Soğuk lipoliz ile ameliyatsız incelin

Tatiller yapıldı, şehre ve iş hayatına dönüş başladı... Şimdi yazın yıpranan cildi kışa hazırlama zamanı. Ayrıca bölgesel yağlarınız ve aşırı kilolarınızdan kurtulmak için de en uygun dönem sonbahar

Soğuk lipoliz ile ameliyatsız incelin
Kişinin yıllardır yaşadığı bedeniyle ilgili kaygılar, doğru uygulanmış estetik ameliyatlar sayesinde radikal bir şekilde son buluyor. Şimdi; estetik ameliyatlar ile yazın yarattığı yıpranmadan kurtulmak, güzelleşmek ve gençleşmek için en uygun dönem. Liv Hospital Estetik, Plastik ve Rekonstriktüf Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gürsel Turgut, bahar aylarında yapılacak uygulamaları anlattı…
Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini dondurarak onların ölmelerini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. Yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri, soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır. Soğuk lipolizin sonuçları, uygulamadan hemen sonra çok hafif olarak başlar ve en iyi sonuçlar iki-dört ay sonra alınır. Üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri ve iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınır.

YAĞLAR KAYBOLUR
Uygulama sırasında deri altındaki yağ tabakası deriye zarar vermeden kusursuz bir kontrol ile soğutulur. Uygulanan soğutma, yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olur. Apoptozis; yağ hücre fonksiyonlarının küçülmesi, geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelir. Ölü yağ hücreleri, vücudun doğal enflamatuvar sistemi ile vücuttan atılarak zaman içerisinde yağ tabakasında önemli bir miktarda incelme meydana gelmesini sağlar.

LIPOSUCTION İLE KURTULUN
Hem bölgesel yağlarınızdan, hem de aşırı kilolarınızdan kurtulmak için en uygun dönem sonbahar-kış dönemidir. Avrupa ve Amerika'da estetik ameliyat tercih eden hasta, hangi ameliyat olursa olsun ortalama üçaltı ay süren iyileşme dönemini göz önüne alarak bu tür işlemlerini genellikle sonbaharda yaptırmayı tercih eder. Liposuction gibi işlemler, genelde ülkemizde kış sonu ve bahar aylarında yapılır ancak bu işlemlerin etkisini göstermesi en az üç ay aldığından hastaların sonuçlardan tatmin olması oldukça zor olur. Bu yüzden büyük bir enerji ve beklentiyle girdikleri yaz aylarını daha mutsuz geçirirler. Dolayısıyla farkındalık olarak bu tür işlemlerin sonbaharda yapılması hem iyileşmek için zaman bırakır, hem de olası ufak dokunuşları yapabilmek için cerraha fırsat tanır. Ayrıca liposuction ve karın germe ameliyatlarından sonra bir süre korse kullanmak gerekir. Sıcaklarda korse kullanımı çekilmez olabilir. Liposuction, karın germe gibi ameliyatlardan sonra bir süre fiziki aktiviteniz kısıtlanabilir. Egzersiz ve spordan uzak kalmak kış aylarında daha tolere edilebilir.

CİLDİNİZ IŞIL IŞIL PARLASIN
Ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler, cilt renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisinde pek çok yöntem kullanılır. Cilt gençleştirme için uygulanan botoks ve dolgu, ulterapi-ultralift her mevsimde yapılabilir. PRP, fibroplus, fibrogel, fibroblast gibi hücre tedavileri günümüzde vitamin ve benzeri ürünlerle yapılan mezoterapilerin yerini hızla alıyor. Bu yöntemler yaş ile birlikte hasara uğramış cildin onarılmasını, daha gergin ve parlak görünmesini sağlar.

CİLT LEKELERİNE ELVEDA!
Cilt lekeleri farklı nedenlere bağlı oluşabilir. Lazer ile güneş lekeleri, melasma, gebelik lekeleri, yaşlılık lekeleri tedavi edilebilmektedir. Cildin üst kısımlarında oluşan lekeler daha koyu renktedir, tedavileri daha kolaydır. Derin lekeler daha açık renktedir ve tedavileri daha zordur. Leke tedavilerinde kimyasal soyma işlemleri ve fraksiyonel lazer tedavileri uygulanabilir. Ancak bu tedaviler, cildi güneşe karşı daha hassas duruma getirebilir. Ancak kullandığımız özel kremlerle, melazma gibi ağır cilt lekelenme problemlerinin bile çözümü yapılıyor.

AMELİYATSIZ GENÇLİK
Ameliyatsız yüz germe, 20'li yaşlardan itibaren bozulmaya başlayan cilt yapısı, kolajen-elastin gibi temel elemanları azalan, zayıflayan, bağ dokusundaki değişiklikler sonucu sarkan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları toparlayan ultrasonik bir yöntemdir. İyileşme süreci olmadığı için uygulama sonrası işe ve sosyal hayata hemen dönülebilir.

İYİLEŞME REAKSİYONU OLUR
Bu yöntemle, sarkan çene bölgesi toparlanabilir, gıdı ve boyun sarkmaları düzeltilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir. Derinden yüzeye doğru kas tabakası, deri altı tabaka ve deride ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada minik ısı değişiklikleri oluşturulmakta, ısı etkisi ile sarkan dokular hemen toparlanmakta, ısı nedeni ile oluşan iyileşme reaksiyonu sonucu kolajen üretimi tetiklenmektedir. Artan kolajen sonucu cildin esnekliği artmakta ve aynı zamanda cilt gençleşmektedir.

EN BASİT BAKIM YÖNTEMLERİ:
Bol su için.
Nemlendirici krem kullanın.
Kış aylarında da güneş koruyucu kullanın.
Cildinizi sık sık temizleyin.
Sağlıklı beslenin. Probiyotikler, folik asit, vitamin C, B12, Koenzim Q takviyelerini günlük yaşamınızdan eksik etmeyin.
Düzenli olarak spor ve egzersiz yapın.

ERKEKLER BURUN, KADINLAR MEME YAPTIRIYOR
Genç hasta grubunda en sık karşılaşılan problemler; kadınlarda burun ve memeye ait problemler, erkeklerde ise burun. Günümüzde burun ameliyatları iyi bir cerrahın elindeyse, sadece hafif derecede şişliklerle geçiyor. Morluklar olmuyor, tampon ve alçı kullanılmıyor. Burun ameliyatlarında hasta aynı gün evine gidebiliyor, ortalama üçüncü günden sonra günlük yaşamına yakın bir şekilde hayatına devam edebiliyor. Genç kızlarda burun ameliyatını en çok meme operasyonları takip ediyor. Protezle yapılan büyütme işlemi en çok kabul gören ve geçerli büyütme yöntemidir. Özellikle yağ bankacılığı teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, vücudunda yeterli yağ bulunan hastalarda bir seansta yağ alma işlemi gerçekleştiriliyor. Ardından bir sene içinde aşamalı yağ enjeksiyonlarıyla ortalama bir-iki beden meme büyütme işlemi gerçekleştiriliyor. Bu sayede vücuda herhangi bir yabancı cisim konulmadan doğal meme görünümü sağlanırken memede herhangi bir iz de kalmıyor.

YAŞLANMAYA KARŞI YAĞ ENJEKSİYONU
Kilo verme ya da hormonal değişikliklere bağlı olarak yüzde cilt altı yağ dokusu kaybolabilir. Bunun sonucu olarak ciltte kırışık ve sarkmalar meydana gelebilir. Bu kırışık ve sarkmalar, yağ enjeksiyonlarıyla kısmen tedavi edilebilir. Yeni gelişen teknolojiyle yağlar veya dokular; kriyobiyoloji esaslarına göre özel işlemden geçirilerek bir seneye varan sürelerle canlılığından hiçbir şey kaybetmeden saklanabiliyor. Ve hastalar bir kez ameliyat olduktan sonra bir daha ameliyata gerek olmuyor. Çünkü dondurularak özel bir alanda saklanan yağlar, istenilen zaman kullanılabiliyor. Bu sayede yağ enjeksiyonları gün içinde anestezi gerektirmeden, 15-20 dakikalık bir uygulamayla klinikte yapılabiliyor.

BİZE ULAŞIN