Saç dökülmesinin tedavisi artık mümkün!

Saç dökülmesi hem erkekler hem de kadınlar için estetik açıdan olduğu kadar psikolojik olarak da yıpratıcı bir sorun. Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler, son derece güvenilir bir tıbbi tedavi yöntemi olan mezoterapinin saç dökülmesinde çok başarılı sonuçlar verdiğini belirterek, intradermal (deri içi) bir uygulama olduğu için mutlaka bir tıp doktoru tarafından uygulanması konusunda uyarıyor.

Saç dökülmesinin tedavisi artık mümkün!

PEK ÇOK ESTETİK SORUNUN TEDAVİSİNDE KULLANILIYOR

Günümüzde pek çok estetik sorunun tedavisinde yararlanılan mezoterapi, uygulandığı bölgenin yapısına ve soruna sebep olan etkene uygun olarak vitaminler, mineraller, amino asitler, enzimler ve çeşitli ilaçlardan oluşan solüsyonların, mikro enjektörlerle derinin orta tabakasına enjekte edilmesi şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Derinin orta tabakası anlamında "mezo (orta)" ve tedavi anlamına gelen "terapi" kelimelerinden türetilen, adını ilk kez 1950'li yıllarda duyuran bu yöntem, 80'li yıllardan itibaren tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaktadır.

Mezoterapi, mikroenjeksiyon şeklinde uygulanarak cilde ait dolaşım, sinir ve bağışıklık sistemlerinin üçünü birden uyarır ve böylece sadece ilaçlarla değil aynı zamanda cildin kendi kendini yenileme potansiyelini de devreye sokarak iyileşmeyi sağlamak prensibine dayanır.

HANGİ SAĞLIK SORUNLARINDA KULLANILIR?

Saç dökülmesinden başka selülit, karın bölgesindeki yağlanma, ciltte görülen yaşlanma etkileri, akne, yara izi, leke gibi ciltle ilgili pek çok estetik sorunun çözümünde ve ağrı tedavisinde, etkili bir tedavi olarak doktorlar tarafından tavsiye edilen ve kolay uygulanabilir olması sebebiyle de hastalar tarafından tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ

Çevresel faktörlerin etkisiyle dökülen, canlılığını kaybeden, yıpranan, uzaması yavaşlayan saçların sağlığına kavuşması için uygulanan, saçlı deride etkili olan bir yöntemdir. Mevcut saç köklerinin güçlenmesini sağlar, saçların tamamen döküldüğü yerlerde yeniden saç çıkmasını sağlamaz. Her hasta için özel olarak hazırlanan karışımlar, saçlı derinin orta tabakasına enjekte edilir. Böylece ilaçların direkt olarak sorunun kaynağına ulaşması sağlanır. Ağızdan ya da damar yoluyla alınan ilaçlardan çok daha düşük dozlar kullanıldığı halde çok daha hızlı ve etkili sonuçlar elde edilir. Saç köklerinin güçlenmesi sadece kullanılan ilaçlarla değil, mikroenjeksiyon yoluyla uyarılan sinirlerin ve bağışıklık sisteminin de harekete geçmesiyle hem daha hızlı hem de kalıcı olarak gerçekleşir.

Mezoterapi uygulaması bir ön hazırlık, anestezi ya da belli bir süre yatmayı gerektirmez. Hastalar, kullanılacak ilaçlarda olduğu gibi sayısı ve süresi de kendilerine özel olarak planlanmış seansların hemen ardından günlük hayatlarına devam ederler.

BİZE ULAŞIN