İnşaatlardan Hırsızlık Zanlısı Tesisatçı Tutuklandı

İnşaatlardan Hırsızlık Zanlısı Tesisatçı Tutuklandı
Samsun’da kendi iş yaptığı inşaatların da bulunduğu 21 ayrı inşaattan 35 bin lira değerinde musluk bataryası, doğalgaz kollektörü ve vana çaldığı iddia edilen doğalgaz tesisatçısı çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
Olay, Samsun’un İlkadım ve Atakum ilçesindeki 21 ayrı inşaatta son 6 ay içinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, doğalgaz tesisatçısı 30 yaşındaki M.B., aralarında kendisinin de doğalgaz tesisatı çektiği inşaatlarında bulunduğu 21 ayrı inşaattan geceleyin piyasa değeri 35 bin lira olan musluk bataryası, doğalgaz kollektörü ve vana çaldı. Kiraladığı otomobillerle hırsızlık yaptığı iddia edilen M.B., Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekiplerini alarma geçirdi. Polis güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkarak M.B.’nin kimliğini tespit edip takibe aldı. İlkadım ilçesi Karadeniz Mahallesi Lise Caddesi’ndeki bir inşaattan da hırsızlık yaptığı ileri sürülen M.B., içinde çaldığı malzemeler bulunan sırtındaki çuvalla inşaattan çıkarken polis tarafından suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan M.B.’nin 2 ayrı hurdacıya sattığı çok sayıda malzeme ele geçerek sahiplerine teslim edildi.
Suçunu itiraf ettiği öğrenilen M.B., ifadesinin ardından bugün Samsun Adliyesi’ne sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren M.B., tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.
BİZE ULAŞIN