Sevgilisinin Cep Telefonunu Gasp Ettiği İddia Edilen Genç Tahliye Oldu

  • Samsun
  • Perşembe 02.07.2015 17:18
Samsun’da sevgili hayatı yaşadığı 12 yıllık evli kadının evine giderek cep telefonunu gasp ettiği ve kadının kocasını da bıçak çektiği iddiasıyla tutuklanan genç, yargılandığı ilk duruşmada tahliye oldu.
Olay, İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi’nde yaklaşık 3 ay önce meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İlyasköy Polis Merkezi’ni ziyaret eden 29 yaşındaki Z.B. adlı kadın, yaklaşık 7 yıl ilişki yaşadığı ve 6 aydır da görüşmek istemediği E.A.’nın (30) evine gelerek camı kırıp cep telefonunu gasp ettiğini, eşi T.B.’ye (35) de bıçak çektiğini iddia etti. Z.B.’nin şikayeti üzerine gözaltına alınan E.A., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. E.A., Z.B.’nin kendisinden ayrılmak istemesi nedeniyle böyle bir iftira attığını ileri sürdü. Samsun Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’nde sorgulanan E.A., Samsun Adliyesi’ne sevk edilerek tutuklandı. E.A. hakkında “konut dokunmazlığını ihlal ve gasp” suçundan dava açıldı.
Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın ilk duruşmasında E.A., hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, "12 yıllık evli olan Z.B.’nin 2 çocuğu var. Kendisinin evine 7 yıl önce televizyon tamirine gitmiştim ve arkadaş olduk. Ondan sonra da ilişkimiz devam etti. Zorla cep telefonunu gasp etmedim. Suçsuzum" dedi.
Z.B.’nin kocası T.B. ise E.A.’dan şikayetçi olmadığını söyledi.
Z.B. adlı kadın da, "İlişkimiz vardı. Başkası ile evlenmek istediğini duydum. Çocuğun kendisinden olduğunu söyleyip benden almak istedi. Ben de şikayetçi oldum. Cep telefonunu gasp etmedi. Telefon evde kocam tarafından bulundu. Şikayetçi değilim" diye konuştu.
Mahkeme heyeti E.A.’nın tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.
BİZE ULAŞIN