Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı

Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı

  • Samsun
  • Çarşamba 08.07.2015 16:18
Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nce ortaklaşa “Samsun İlinde Evde Sağlık Hizmetlerinin Organizasyonu Çalıştayı” düzenlendi.
Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde yapılan çalıştaya Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu’nun yanı sıra, İl Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Köksal ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. Dursun Mehmet Mehel de katıldı.
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Samsun Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Çalıştayımızın amacı, evde sağlık hizmeti sunan sağlık personelinin hizmet içi eğitimini planlamak, evde sağlık hizmeti alan hastaların ve hasta yakınlarının eğitim faaliyetlerinde kullanılmak üzere bakım rehberlerini oluşturmaktır. Hasta başında, hastanın ihtiyaçlarına uygun bakım planı yapılarak, refakatçi eğitimini içeren periyodik ziyaretlerle uygulamalı eğitim programları da yapılıyor. Bu eğitimlerin uygulanması ile ekiplerimizden evde sağlık hizmeti alan hastalarımız yakınlarının veya refakatçilerinin hasta bakımı konusunda özgüvenli ve bilinçli katkılarını sağlamış olacağız. Bu çalıştaydan çıkan sonuçlar doğrultusunda Evde sağlık hizmeti sunan sağlık personelinin hizmet içi eğitimleri yeniden planlanacaktır. Aynı zamanda evde sağlık hizmeti alan hastaların ve hasta yakınlarının ihtiyaç duyduğu eğitim konuları belirlenmiş olup, bu konularla ilgili hasta yakınlarına eğitim verilecektir. Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğü Evde Sağlık Hizmetleri Birimleri ihtiyacı olan tüm hastalara ulaşarak planlı ve programlı bir şekilde kaliteli hizmet vermeye devam edecektir” dedi.
BİZE ULAŞIN