Piazza’da Abdullah Zaza’nın Sergisine Büyük İlgi

Piazza’da Abdullah Zaza’nın Sergisine Büyük İlgi
Fotoğraf sanatçısı Abdullah Zaza’nın sergi açılışı, ünlü oyuncuların katılımıyla Şanlıurfa Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşti.
Şanlıurfa Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde, fotoğraf sanatçısı Abdullah Zaza’nın, genellikle manzara çekimleri üzerine yoğunlaştığı yeni sergisi sanatseverlerle buluştu. Zaza’nın sergisi 24 Nisan’da, ünlü oyuncu Canan Hoşgör ile sunucu Hakan Ka’nın da katılımıyla gerçekleşti.
Mesleği olan işletmeciliğin yanı sıra uzun yıllar önce hobi olarak başladığı fotoğraf çekimlerini sergi salonlarına taşıyan Abdullah Zaza’nın büyük ilgi gören sergisi, siyasetçiler, kent yöneticileri ve sanatçıları bir araya getirdi.
Fotoğraf çalışmalarını genellikle manzara çekimleri üzerine yoğunlaştıran Abdullah Zaza’nın, ağırlıklı olarak İstanbul, Bursa ve Şanlıurfa’dan karelerin yer aldığı sergisinin açılışına Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci katıldı. Sergiye ayrıca oyuncu Canan Hoşgör ve “Benzemez Kimse Sana Yarışması” ile ismini duyuran sunucu Hakan Ka’nın yanı sıra Şanlıurfalı fotoğraf severler katıldı.
İkinci kişisel sergisini Şanlıurfa Piazza AVYM’de açan Abdullah Zaza, gördüğü ilgi ve destekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Zaza, “İstanbul ve buradaki sergimin açılışında desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanlarıma, İstanbul’dan sergi için gelen saygıdeğer üstatlarıma ve burada bulunan tüm dostlarıma, akrabalarıma teşekkür ederim. Bir amatör olarak inanılmaz yerlerdeyiz. Sergime ev sahipliği yapan Piazza AVYM yöneticilerine de sanata katkılarından dolayı teşekkür ederim“ diyerek duygularını ifade etti.
“GENÇLERE ÖRNEK OLACAK”
Şanlıurfalıların büyük ilgi gösterdiği sergiyi beğeniyle gezdiğini belirten Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Abdullah Zaza’yı tebrik ederek, “Hakikaten mükemmel bir çalışma sergilemiş. Sanatının tüm inceliklerini bizlere gösterdi. Başarılarının devamını diliyorum. Fotoğraf çok zevkli bir uğraş. Zaza’nın, Şanlıurfalı gençlere iyi bir örnek olacağına inanıyorum” dedi.
“URFA’NIN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ise, Zaza’nın çok güzel kareler yakaladığını belirterek, “Fotoğraf çekmek için önce bakmak lazım. Baktıktan sonra görmek lazım. Gördükten sonra da resmetmek lazım. Abdullah Zaza kardeşimiz, bu 3 aşamayı da en güzel şekilde gerçekleştirmis. Urfa’nın yetiştirdiği değerlere her zaman sahip çıkacağız” diye konuştu.
“SPONSOR OLDULAR”
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ise, Abdullah Zaza’nın İstanbul’daki sergisine de katıldığını ve bu serginin de Eyyübiye Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştiğini hatırlatarak, “Yerel değerleri daha ön plana çıkartmak, onların elde ettikleri kazanımları halkımızla paylaşmak açısından bu sergiler çok önemli. Bundan sonraki süreçte de sanatçılarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Amacımız ilimizi, ilçemizi tanıtan her çalışmanın içerisinde yer almak” dedi.
ÜNLÜ OYUNCUDAN KUTLAMA
“Arka Sıradakiler”, “Asmalı Konak”, “Bir İstanbul Masalı”, “Reyting Hamdi” gibi dizilerdeki rolleriyle tanınan oyuncu Canan Hoşgör ise, sergiyi Abdullah Zaza ile 3 ay önce İstanbul’da planladıklarını belirterek, “Bu başarıların herkes tarafından özellikle de Şanlıurfalılar tarafından görülmesi gerekiyordu. Şanlıurfa’da bizi çok güzel ağırladılar. Abdullah Zaza’yı kutluyor, Şanlıurfalılara da çok teşekkür ediyorum” dedi.
Abdullah Zaza’nın binlerce kare arasından seçtiği 40 kareden oluşan fotoğraf sergisi 30 Nisan’a kadar Piazza’da gezilebilecek.
BİZE ULAŞIN