Paralel yapı TSK eliyle darbe yaptırmanın peşinde

AK Parti İstanbul mileltvekili ve adayı Metin Külünk, TSK'nın içindeki yapının orduda darbe yapmak istediğini belirtti.

Paralel yapı TSK eliyle darbe yaptırmanın peşinde
AK Parti İstanbul mileltvekili ve adayı Metin Külünk seçime ve seçim sonrasına dairr yaptığı açıklamada, TSK'nın içindeki yapının ordu içinde darbe yapmak istediğini söyledi. Haber7'ye konuşan Külünk, tek hedefin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu dile getirdi.

Külünk'ün açıklamaları şöyle;

Türkiye'nin önümüzdeki yüzyılın nasıl şekillendireceğini hangi dinamikler üzerinden şekillendireceğinin Lozanist bir akımla mı şekillendireceğinin yoksa ülkenin geldiği nokta itibari ile Lozan'dan bu yana geldiğimiz noktayı değerlendirip yeni bir akılla mı süreci yöneteceğiz. Bu sorunun cevabını verileceği bir seçim bu. Lozan bu ülkenin imzaladığı bir anlaşma olarak Lozan'ın arkasındaki aklın Türkiye'ye yönelik operasyonlarına hayır diyeceğimiz bir seçim olacak. Kraliçenin çocuklarını yüzyıldır sürdürdükleri egemenliği karşısında bu ülkenin Kuvayı Milliye ruhuyla sandık üzerinden milli bağımsızlık mücadelesinin mesajının sandıktan çıkacağı seçimdir bu seçim. Ben hep söylüyorum bu bir siyasi Çanakkale mücadelesidir. Sadece bir fark var Çanakkale'de bıçak vardı savaş gemisi vardı tüfek vardı. Bugün sandık var, tank yok silah yok . Ancak birileri Sisi arayışı içerisinde.

"TEK HEDEFLERİ ERDOĞAN"

Mesaj veriyorlar. Sisi modern firavunun Mursi'yle ilgili verdiği o kararı Mısır vermedi Sisi'nin danışmanı kim? Tony Blair. Mısır'ın eski danışmanlarından birisi kim MHP'nin milletvekili adayı. Nişanları kim aldı? Kimin nişanını taşıyorlar MHP'nin. İstanbul'daki adayı hangi ülkenin verdiği nişanı taşıyor? Bir açıklasınlar bakalım ve o kraliçenin verdiğini üzerinde taşıyanlar 29 Mayıs fetih mitingine gelmiyorlar. O nişanı verenler de Türkiye'nin Lozan'dan sonra bir sistemsel değişime gitmesi karşısında duydukları rahatsızlığı medya organlarında yüksek sesle ifade ediyorlar. Türkiye'nin değişiminin ve gelişiminin önünü açan bir lidere sen halk ile buluşma diyebilir misin? Kendisini seçen kim? Bu millet. Sayın Erdoğan vatandaşıyla dertleşiyor, sohbet ediyor .Türkiye'nin önündeki tehlikeleri haber veriyor. Bir ülkenin devlet başkanı Türkiye'nin önündeki tehditleri fırsatları konuşmayacak da çaycı mı konuşacak bunları? Ya da iş adamı mı tek başına konuşacak? Yani bu meseleler sadece evde veya kahvede mi konuşulacak? Bunlar evde de konuşulacak kahve de de konuşulacak iş adamı da konuşacak. Bu ülkenin devlet başkanı da inecek bu işi dertleşecek ve konuşacak . Tabi onlar alışmışlardır anayasa kitapçığı fırlatmaya, alışmıştır onlar Cumhurbaşkanını köşke tutsak etmeye. Alıştıkları tipleri için sayın Erdoğan karakterindeki değişim ve dönüştürücü özellliği olan devrimsel özellikleri olan bir liderin devlet başkanlığı makamında oturmasından duydukları rahatsızlıkları muhalefet partilerinin çapsızlıkları yüzünden algı operasyonuyla yönetmek istiyorlar öbür taraftan da terör örgütünün önünü açarak eylem yapmaya mecbur ediyorlar. Bir t Bir taraftan da doğuda Selahattin batıda valentin olan semirtaş üzerinden çözüm sürecini sabote edip süreci akamete uğratmak istiyorlar . Onun için sayın Erdoğan ile ilgili söylenen hiç birisinin bu toprakta karşılığı yok sadece onlar kin ve nefret tohumu ekiyorlar.

"PARALEL YAPI TSK'DA DARBE PLANLIYOR"

Diyanet işleri başkanımızın geldiği nokta ne? Diyanet İşleri niye kurulmuştu? Cumhuriyet'ten sonra stabil meşruiyetini Anadolu nezlinde tesis etmek Cumhuriyet'i daha sonra teslim alan ideolojik yapının İslami ruhlara sıkıştırıp yaşama ait bütün alanlara İslam'ın dinin rengi verme noktasındaki hamlelerini engelleyecek protestan bir yapı oluşturmak için diyaneti tekfir etmişlerdir şimdi içe sıkışmış cami imamı atamakla müezzin atamakla meşgul olan bir diyanetten Semerkand buhara ile meşgul olan bir diyanete… Kudüs'e gidip buranın sorumluluğu bizdedir diye veda hutbesi okuyan bir diyanet işleri. Bosna'da Karadağ'da Somali'de Tunus'da Libya'da Suriye'de bu coğrafyadaki kadim medeniyetimizin ana işi bilen diyanet duruşu kimi rahatsız eder. Söyleyeyim ben size: Moşe aklı. Diyanet işleri içerde ve dışarda etkinliği ile Türkiye sınırları ötesindeki ülke sınırları içerisinde Müslüman dünyasının Türkiye'nin siyasi ve liderliğinde birleştirmek için çalıştırmaktadır. Rahatsız olan kim? Siyonistler, Avrupa'daki ülkeler ele ele vermişler ama cumhurbaşkanımız sayın Görmez'i o bile yetmez uçağı olmalı diye destek çıktı.
BİZE ULAŞIN