Milletin omurgası ve teminatı biziz

Davutoğlu: AK Parti, bu seçimin galibi ve birincisidir. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. AK Parti milletin omurgası ve teminatı olmaya devam edecek

Milletin omurgası ve teminatı biziz
Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim sonuçlarını AK Parti Genel Merkezi'nin balkonundan değerlendirdi. AK Parti'nin 11. seçiminden de birinci parti çıktığını belirten Davutoğlu, "AK Parti bu seçimin galibidir" dedi. Muhalefete de seslenen Davutoğlu, "Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmasın" ifadesini kullandı. Konya'da oyunu kullanan ve seçim sonuçlarını Konya'daki konutundan izleyen Davutoğlu akşam Ankara'ya gelerek Genel Merkez balkonundan kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslendi. Miting havasında geçen konuşmada Davutoğlu şu mesajları verdi:

MİLLETİN KARARI EN ÜST KARARDIR:
Buradan AK Parti'nin demokrasi makamından, balkonundan sesleniyorum. Yüce milletimizin kararı her şeyin üstündedir ve bu karara saygı bütün taraflar için zarurettir.

BÜYÜK BAŞARILAR BİZİ BEKLİYOR:
Büyük tarihi yürüyüşler için 12-13 yıllık süre bir başlangıçtır. Hamdolsun, büyük başarılara imza attık, daha büyük başarılar bizi bekliyor.

ŞAİBE ÇIKARANLAR UTANÇ DUYMALI:
AK Parti hareketi bir ahlak hareketidir, bir erdem hareketidir. Seçim öncesinde birçok şaibe söylentileri çıkararak demokrasimize leke vurmaya çalıştılar. Şimdi soruyorum, bu demokrasi tecrübesiyle Türkiye kendini ispat etti mi? Neticeyi önceden şekillendirmek adına birtakım şaibe söylentileri çıkaranlar şu anda utanç duymalılar.

SEÇİMİN GALİBİ AK PARTİ:
AK Parti, bu seçimin galibidir ve birincisidir. Bundan şek ve şüphe yoktur. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Herkes kendi muhasebesini yapmalıdır. AK Parti, 76 ilde milletvekili çıkardı. 56 ilde birinci oldu. 6 bölgede birinci olan parti AK Parti'dir. Şimdiden zafer ilan eden anamuhalefet partisi 37 ilde milletvekili çıkaramıyor. Üçüncü parti 32 ilde çıkaramıyor. Büyük zafer kazandığı iddia edilen dördüncü parti 56 ilde milletvekili çıkaramıyor. ,

TÜRKİYE'NİN OMURGASIYIZ:
Seçimler göstermiştir ki Türkiye'nin omurgası AK Parti'dir. Her bölgede olan, her vilayette olan, her vatandaşla kucaklaşabilen yegane parti AK Parti'dir. Bu siyasi tablodan istikrarımıza zarar gelmemesi için, 12-13 yıllık Türkiye'nin kazanımlarının herhangi bir zarar görmemesi için her türlü tedbiri alacağız. Devletin bekası, milletin refahı, vatanın huzuru için nöbette olmaya devam edeceğiz.

YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ:
Bize oy vermiş olsun, vermemiş olsun bütün vatandaşlarımızı kucaklayacağız, daha da kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Teşkilatlarımızın her bir ferdi yeni bir yolculuğun aşkıyla bu kutlu yürüyüşe devam edecek. AK Parti her halükarda milletin omurgası ve teminatı olmaya devam edecek. Teşkilatlarımızı barış içinde bu demokrasi şölenini yaşamaya davet ediyorum.

ZAFER ÜRETMEYE KALKMASINLAR:
Zorlu seçim sürecinde paralel yapılar AK Parti'yi zaafa düşürmek istediler. Bu seçim sonuçlarıyla hayırlar feth ola, şerler defola. Birliğimiz, beraberliğimizi daim etsin. Diğer partilere mesajımız şudur. Küçük hesaplarla zafer üretmeye kalkmasınlar.

HER TÜRLÜ FİKRE AÇIĞIZ:
Sivil anayasa yapma konusunda bütün partilere tekrar çağrı yapıyoruz. Her partinin şiddetle, terörle arasına mesafe koyması gerekir. Her türlü fikre açığız ama bir fikre kapalıyız. Darbe anlayışına kapalıyız. Hiçbir çevre Türkiye'nin kaderini belirlemeye kalkamayacak.

BİZE ULAŞIN