Türkiye’nin kitabında patinaj olmayacak

Türkiye’nin çok büyük adımlar atmak üzere olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar hep bize patinaj yaptırdı. Artık Türkiye’nin kitabında, Allah’ın izniyle patinaj olmayacak. Muasır medeniyetler seviyesine çıkacak

Türkiye’nin kitabında patinaj olmayacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halk oylamasında "evet" çıkmasının ardından Tarabya'daki Huber Köşkü önünde bir araya gelen vatandaşlara seslendi. Bir, iyi, diri, kardeş ve hep birlikte Türkiye olduklarını vurgulayan Erdoğan, şu mesajları verdi:
Adeta yedi düvel saldırdı. Batının nasıl saldırdığını gördünüz. Bölünmedik, parçalanmadık yurtiçi, yurtdışı...
Sizlerle beraber yapacağımız çok iş var. Ama bilesiniz ki bu yola çıkışımızın ilk anı değil. Biz şu anda zaten yoldayız. Şimdi birleştirerek daha hızlı şekilde gideceğiz. Bunlar hep bize patinaj yaptırdılar. Artık Türkiye'nin kitabında, Allah'ın izniyle patinaj olmayacak. Ve her alanda Türkiye çok daha önemli adımları, çok daha büyük adımları atmak üzere. Muasır medeniyetler seviyesine çıkacak, hiç endişeniz olmasın.


Huber Köşkü önünde yağmur altında bekleyen vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı otobüsü üzerinden seslenen Erdoğan'a, eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik etti. Erdoğan, Kısıklı'daki evinin önünde toplanan halka da Bilal Erdoğan'ın telefonu ile bağlanarak teşekkür etti.

ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇTİ
Bizler şurada bir saat içerisinde toplandık. Bu ne muhabbettir. Bu ne büyük bir aşktır. Bu nasıl bir sevdadır. Bu millete hizmetkar olmaktan daha büyük bir mutluluk olabilir mi? Biz hep söyledik. Efendi olmaya değil, bu millete hizmetkar olmaya geldik. Bugüne kadar projesi olmayanlar bizim karşımızda konuştu. Ama biz projelerimizle konuştuk. Uygulamalarımızla konuştuk. Bundan sonra da projelerimizle yol almaya devam edeceğiz.
Şimdi biliyorsunuz bugünkü çıkan netice, dikkat edin dünya yüzde 50'lerle, yüzde 55'lerle, bazı yerlerde yüzde 35'lerle seçim yapıyor. Bugün biz yüzde 86'yla bir seçim gerçekleştirdik. Böyle bir katılım var mı ya? Ve bunun yüzde 51.5'ini evet aldı. Ve şimdi bazı televizyonlarda falan aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış ya, bu neticeyi küçümsemeye gayret edenler var. Boşuna uğraşmayın. Atı alan Üsküdar'ı geçti.
Kardeşlerim, bundan sonra birlikte yapacağımız çok iş var değil mi? Beraber yapacağımız çok iş var. Ve biliyorsunuz bu işin iki safhası oldu. İlki parlamento. Anayasa Komisyonu'nda biliyorsunuz pet şişeler nasıl fırlatıldı. Engellemek istediler. Başaramadılar. Genel Kurul'a geldi. Genel Kurul'da ne oldu? Hamdolsun 339'la Parlamento'dan geçti. AK Parti ve MHP'nin milletvekillerinin dayanışmasıyla. Tabii ben buradan öncelikle Sayın Yıldırım'a ve Sayın Bahçeli'ye özellikle teşekkür ediyorum.
Milletim görevini yaptı mı? Ve milletim, millete sopa gösterilmez. Gösterenler cevabını sandıkta aldı mı? Şimdi ben diyorum ki, AK Parti'ye gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum. Özellikle Güneydoğu'da Hüdapar'a gönül veren kardeşlerime teşekkür ediyorum.
İnşallah ilk iş, (İdam isteriz sloganları)... Hemen bu konuyu Sayın Başbakan'la da, Sayın Bahçeli ile de görüşeceğim. Zaten Sayın Bahçeli ben desteklerim dedi. Sayın Yıldırım aynı şekilde. Kılıçdaroğlu da destekleyeceğini söylemişti. Önüme gelirse ben bunu onaylarım. Desteklemedi, o zaman yapacağımız şey ne? Bir halk oylaması da onun için yaparız. Hiç endişe etmeyin.

CUMHURBAŞKANI'NDAN 3 LİDERE TEBRİK TELEFONU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandum sonucunun Türk milletine ve ülkeye hayırlı uğurlu olmasını diledi. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan, referandumda neticenin netleşmesinin ardından Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'yi telefonla arayarak kampanya çalışmalarından ve alınan neticeden dolayı tebriklerini iletti.

ERDOĞAN'IN SANDIĞINDA 'EVET' KAZANDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy kullandığı sandıkta, kayıtlı 409 seçmenin 354'ü oy kullandı. 3 oy geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 205'i 'evet', 146'sı 'hayır' çıktı. Binali Yıldırım'ın İzmir'de oyunu kullandığı sandıktan ise 175 'Hayır', 144 'Evet' oyu çıktı, 4 oy da geçersiz sayıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve MHP lideri Bahçeli'nin oy kullandığı sandıklarda da 'hayır' oyları önde çıktı.
BİZE ULAŞIN