Öpücük hala öpücük mü?

"Titrek öpüşme", "dondurma öpücüğü", "vakum öpücüğü", "Hollywood öpücüğü"bunun gibi 50 den fazla öpüşme sahnesi sayabiliriz. Kim öpüşmek öpüşmektir diyerek işin içinden çıkabilmiştir ki?

Sevgilisine tıpkı filmlerdeki gibi bir öpüşme sahnesi yaratmak isteyenlerin şimdi yardım ayağına geldi!

"Bizim kültürümüzde, filmler romantik sahneleri gerçekleştirmemiz için birer fakir yuvasıdır. Birçok insan öpüşme ile ilgili romantik nosyonlarını aşk filmlerinden görerek öğrenerek uygular," diyor Wiiliam Cane; "Film yıldızı gibi öp" kitabının yazarı.

"Devamlı yeni öpüşme stilleri icat ediliyor. Insanlar bana devamlı 'lütfen kitabınıza resimler de koyar mısınız, nasıl yapıldığını tam olarak göreyim?' sorularıyla geliyorlar. İşte bu yüzden filmler bu iş için biçilmiş kaftandır çünkü seyrederken eşinizle veya sevgilinizle deneyebileceğiniz değişik öpüşme tekniklerini görebilirsiniz.

Cane 'Casablanca' dan "Top Gun"'a, Dirty Dancing"'den "Rüzgar gibi geçti"'ye kadar bir çok filmin öpüşme sahneleri resimlerini, kitabında öğrettiği 60 dan fazla öpüşme stili için kullanmış.

"Dondurma Öpücüğü" adı verilen ve son dönemlerde icat edilmiş bir stili "The Notebook" adlı filmin bir sahnesinde görebilirsiniz. Ufak bir anekdot: Bu öpücük MTV 'nin düzenlediği 2005'in en güzel öpüşme sahnesi ödülünün de sahibi.

"İşin ilginç olanı, en çok da henüz öpüşme konusunda pek deneyimli olmayan yeni yetmelerin bu kitabı satın aldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz" diyor öpüşme üzerine yazılar yazmaya 15 yıl önce başlamış olan William Cane.

İlk kitabı "Öpüşme Sanatı" 1991 de yayımlamış ve arkasından "Sarılma Sanatı" adlı ikinci kitabını çıkarmış.

"Birçok genç kız ve erkek kitaplarımı almaya korkuyor çünkü ailelerinin öpüşme ile ilgilendiklerini bilmelerini istemiyorlar," diyen Cane, bu aralar çıktığı turnede Amerika Birleşik Devletlerinin çeşitli üniversitelerinde "Nasıl, ne zaman ve kiminle öpüşmeliyiz?" konulu konuşmasını yapıyor.
Herne kadar bol bol pratik, çeşit ve hayal gücü kusursuz bir öpücük için gerekli olsa da, Cane'e göre öpüşme stilinizi ilerletmek için bir partnere çok da ihtiyacınız yok.

"Sol elinizin parmaklarına bir ağız şekli verin. Sağ elinizin başparmağını bu ağzın içinden dil görevi görecek şekilde sokun. Bu şekilde kendi kendinize de "Fransız öpücüğü" çalışabilirsiniz!"

BİZE ULAŞIN