Sevgili için sıra dışı hediyeler

Aşıksınız, hem de çok. Aşkınıza sevginizi en iyi şekilde anlatmak istiyorsunuz. Ama sıradan bir şeyler de yapmak istemiyorsunuz. Hazır sevgililer günü de gelmişken ona öyle bir hediye alın ki bugünü ömrünün sonuna kadar unutmasın. İşte sevgilisini şaşırtmak isteyenlere birbirinden ilginç hediye seçenekleri...

SEVGİLİNİZE KİTAP YAZIN
Kişisel bilgilerle uyarlanan kitap 100-200 sayfadan oluşuyor. Kitap içerisinde size özel bilgiler yer alıyor ve üç adede kadar anınızın kitap içerisinde yer almasını talep edebiliyorsunuz. Kitap kapağında ise tamamen size özel bir tasarım belirleniyor. Sipariş formu ile birlikte göndereceğiniz fotoğraflarınızla size özel bir kitap kapağı tasarlanıyor. Kitabın yazarı siz oluyorsunuz. Kitap içerisinde aşkınız, sevginiz, duygularınız editörler tarafından yorumlanıyor. Özenle oluşturulmuş cümlelerin arasında, sevgilinizin adı, sevgilinize hitap şekliniz, ilişkinizin süresi, ona karşı beslediğiniz duygular, aranızda geçen özel anılarınız yer alıyor. Fiyatı ise 59 TL.

SEVGİLİNİZE ÖZEL BESTE
Sevdiğiniz kişiye milyarlarca lira verip aldığınız bir hediye onu çok mutlu edebilir. Ancak armağan edeceğiniz ve adına ithaf edilmiş bir beste ona dünyaları verir ve derinden etkiler. Kişiye özel beste yaptırmanın maliyeti 474 TL.

İSME ÖZEL ŞARKI....
Pakette sözleri ve bestesi hazır olan 7 eserin siz sadece kişi ismini belirliyorsunuz. Şarkılar size özel yeniden yorumlanıyor.

SEVGİLİNİZE KARNE VERİN
Beraberliğinizi bir okul gibi düşünün ve dönem sonunda sevdiğinize karne verdiğinizi düşünün nasıl olurdu? Size özel hazırlanan karnede sevgilinize not verin, düzeltmesi için bir şans verin, ya da sınıfta bırakın. Uyarı niteliğinde sıradışı bir hediye olurdu.

FOTOĞRAF YERİNE PUZZLE PARÇALASIN
Sürekli ayrılıp barışıyorsanız sevgilinize üzerinde birlikte fotoğrafınızın basılı olduğu bir puzzle hediye edin. Böylece küs olduğunuzda fotoğraflarınız yırtılmaktan kurtulur. Küstüğünüzde dağıtır, barıştığınızda tekrar birleştirir. Yine birlikte mutlu anılarınızın fotoğrafının basılı olduğu tişört, saat, takvim, film posteri, hediye edebilirsiniz. Bu tip ürünlerin fiyatı 20 ila 70 TL arasında değişiyor.

KRAMPON VE OSKAR HEYKELİ
Sevgilinize ilgi alanına göre de bir hediye verebilirsiniz. Futbol düşkünü biri kişiye özel üretilmiş bir krampona, sinema aşığı biri de ona özel hazırlanmış bir Oscar heykeline bayılacaktır.

KADINLARIN VAZGEÇİLMEZİ: ÇİKOLATA
Bir Meksika atasözü der ki; "Sönmüş aşk ateşini yeniden yakmak, soğumuş sıcak çikolatayı yeniden ısırmak gibidir." Aşk ve çikolata ayrılmaz ikili olarak kabul edilir. Özellikle kadınlar için vazgeçilmezdir. İngiltere'de yapılan "Gönüllü olarak en zor neden vazgeçersiniz?" sorusunun sorulduğu bir ankete katılan kadınların yüzde 34'ü çikolata, yüzde 30'u seks yanıtını vermiş. Erkeklerdeyse bu oran yüzde 50 seks, yüzde 37 alkol olarak çıkmış. Yani sevgilinizi mutlu etmek istiyorsanız, kadına çikolata, erkeğe seks hediye edin!

BU ÇİÇEKLERE DİKKAT
Sevgililer gününün sembolü haline gelen kırmızı gül, hala vazgeçilmez. Her çiçeğin bir anlamı, alan kişi üzerinde bir etkisi var. Çiçeklerin dilini iyi bilirseniz hem sevginizi daha iyi anlatırsınız hem de yanlış anlamaları önlemiş olursunuz. İşte çiçeklerin diliyle ilgili küçük bir rehber. Sevgiliye Beyaz gül: masumiyet
Sevgiliye Kırmızı gül: aşk
Sevgiliye Pembe gül: gönlüm sende
Sevgiliye Sarı gül: sıcak sevgi
Sevgiliye Beyaz karanfil: saflık
Sevgiliye Kırmızı karanfil: sevgi
Sevgiliye Pembe karanfil: içtenlik
Sevgiliye Sarı karanfil: hüzün
Sevgiliye Orkide: gurur
Sevgiliye Beyaz lale: temizlik
Sevgiliye Kırmızı lale: seni seviyorum
Sevgiliye Pembe lale: anlayış
Sevgiliye Sarı lale: gerginlik
Sevgiliye Menekşe: alçak gönüllü
Sevgiliye Gerbera: iyimser
Sevgiliye Beyaz krizantem (Kasımpatı): sadakat
Sevgiliye Kırmızı krizantem (Kasımpatı): sessiz istek
Sevgiliye Sarı krizantem (Kasımpatı): karşılıksız sevgi

Sakın ola ki, Sevgililer Günü'nde, Açelya, kırçıllı karanfil, sarı karanfil almayın. Çünkü açelya " her şey bitti", kırçıllı karanfil "üzgünüm, ama bitmek zorunda" ve sarı karanfil "beni hayal kırıklığına uğrattın" demekmiş.

BİZE ULAŞIN