Artık bisikletler de sigortalı

Türkiye’de araçlardan sonra bisikletlere de sigorta yapılmaya başlandı. Bizero, bisiklet ve bisiklet kiralama sistemlerinin güvenlik zafiyetlerine çözüm bulmak amacıyla Allianz Türkiye ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Artık bisikletler de sigortalı
Perşembe 12.03.2020 15:59
ABONE OL

Cyclist Türkiye'de yer alan habere göre Türkiye'nin ilk bisiklet sigortasını yürürlüğe sokan ekip, kiralama öncesi, sırası ve sonrasında bisikletleri kamera gözetimi ile güvence altına alacak. Bizero tarafından resmi web sitesi üzerinden ilan edilen işbirliğiyle ilgili olarak girişim hakkında şu açıklamalara yer verildi: "2 tekerlekli paylaşım sistemleri bir trend olarak yayılırken endişelerin başında güvenlik zafiyetleri gelmektedir. Bu çerçevede, Bizero olarak 2017 yılından bu yana hem güvenlik seviyesini arttırmak, hem de çevre kirliğinin önüne geçmek için bisikletlerimizi kiralama modelini seçmiştik. Şimdiye kadar 500'ün üzerinde bisikleti sosyal fayda amacı güderek Sağlık Bakanlığı ve IBB gibi kurumların desteğiyle paylaşıma açarken Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ ve YTÜ'nün 8 kampüsünde 25 bin kullanıcı ile 500 binin üzerinde sürüşle 2.5 milyon kilometrenin üzerinde yol kat etik. 2018 yılında 33 kat büyürken 2019 yılını elde ettiğimiz verileri inceleyerek sürdürülebilir bir model oluşturmaya ve Avrupa pazarı araştırmalarına ayırdık."

ALLİANZ İLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK

Türkiye'de alanında ilk girişim olan Bizero olarak öncülüğünü yaptıkları mikromobilite kavramına, makromobillteyi de eklediklerini belirten Bizero yetkilileri, "Sanal istasyonlarımızda bulunan bisikletlerimizi Allianz Türkiye işbirliğinde koruma altına alarak Türkiye'nin ilk bisiklet sigortasını yürürlüğe alıyoruz. Hazırladığımız poliçe kapsamında kiralama öncesi ve iade sonrası süreçlerde kamera gözetimli bisiklet park istasyonlarımızda bisikletlerimiz Alllianz güvencesi altında olacak" değerlendirmesinde bulundular.