Generali Sigorta 2021’e sürprizlerle başlayacak

Generali Sigorta 2021 yılına acentelere yönelik yaptığı yeni yatırımlarla başlıyor. Generali Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seydi Demir, acentelere, ‘geleceğin acentesi’ olabilme yolunda birçok alanda tam destek verdiklerini ve onları geleceğe hazırladıklarını söyledi.

Generali Sigorta 2021’e sürprizlerle başlayacak
Perşembe 24.12.2020 14:51
ABONE OL

"2021 yılına acentelerimiz için hazırladığımız sürprizle başlıyoruz" diyen Generali Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Seydi Demir, sürprizleri şöyle açıkladı: "Uzun zamandır devam eden acente segmentasyon yapısını 2021 itibarıyla değiştiriyoruz. Acente segmentasyonumuzu üretim ve kârlılığa dayalı avantajlar sunan dinamik bir yapı haline getirdik. Segment kriterlerine bağlı olarak sektörde bugüne kadar sunulmamış birçok farklı ödüllendirme sistemini hayata geçiriyoruz. Yeni kriterlerin şeffaf ve ulaşılabilir olmasına özellikle dikkat ettik ve tüm acentelerimizin yararlanması için özel çaba sarf edeceğiz.

PANDEMİ ACENTELERİ DERİNDEN ETKİLEDİ

Yaşanan pandemi sürecinde ekonomik ve diğer nedenlerle oluşan poliçe kayıplarının, sektörün en büyük prim üretimine sahip satış kanalı olan acenteleri derinden etkilediğine dikkat çeken Demir, "Generali Sigorta olarak, bu kritik dönemde 'Hayat boyu ortaklarımız' olan acentelerimize tüm olanaklarımız ile geniş bir yelpazede destek vermeye gayret ettik. Sektörün bugün ve gelecekte değişmez en büyük satış kanalı acenteler. Yıllar içerisinde acentelerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, kazanç alanlarını geliştirecek bir aksiyon aldık. Gelecek yıllarda da acentelerimize daha fazla yatırım yapacağız. Grubumuzun deneyimi ve gücü ile sigorta sektörünün ilk defa tanışacağı birçok yenilikle acentelerimizi buluşturmak istiyoruz. Tüm mesaimizi buna harcıyoruz" dedi.

DİJİTALLEŞME 2021'DE ETKİSİNİ ARTIRACAK

Sigorta sektörü için acentelerin önemli bir varlık, önemli bir güç olduğuna vurgu yapan Demir, "Pandemi sürecinin tüm sektörlere ve iş yapış biçimlerine getirdiği zorluklar acenteleri de etkiliyor. Bu etkiler 2021 yılında da devam edecek. 2021 ve sonrasındaki dönem beraberinde farklı iş yapış biçimleri kadar, farklı müşteri beklentilerini de beraberinde getiriyor. Bu noktada öncelikle acentelerin dijitalleşme süreçlerini tamamlamaları büyük önem taşıyor. 2021'de her meslekte olduğu üzere, geleceğin acente mesleğinde de dijitalleşme önemini artıracak ve merkezdeki unsurlardan biri olacak" dedi.

https://www.sabah.com.tr