İdil Müftülüğü’nden Ramazan Programı

İdil Müftülüğü’nden Ramazan Programı
Şırnak’ın İdil İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunu belirterek, ilçedeki yoksul vatandaşlara çeşitli yardımlarda bulunacaklarını ifade etti.
İdil İlçe Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, müftülüğün Ramazan ayı içerisinde yapacağı faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Ay içerisinde, camilerde mukabeleler yapılacağını ve yardıma muhtaç ailelere çeşitli yardımlarda bulunacaklarını belirten Yıldızbaş, çeşitli iftar programları ile ilçedeki ailelerle bir araya geleceklerini söyledi. Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunu ifade eden Yıldızbaş, “Ramazan, mazlumun, fakirin, yetimin halinden anlayacağımız bir aydır. Bu mübarek ayda sevgimizi paylaşarak, kendimizi bularak, yeniden ilahi değerleri hatırlayarak ibadetlerin bol yapıldığı mübarek aya giriyoruz. Bu ayda, Ramazan ayının bereketi hürmetine, ilçemizin toplumunda farkındalık oluşturmak amacıyla, sosyal hayatta, kardeşliğimizi pekiştirmek için yetim ailelerine 35 kiloluk gıda paketleri yardımı yapacağız. Yetimleri ziyaret edip, gönüllerini kazanacağız. İhtiyaçlarını gidereceğiz” dedi.
İnsanlar arası ilişkiyi geliştirmek için, ilçe müftülüğünden imamların iftar saatlerinde aileleri ziyaret edeceğini ve vatandaşlarla aynı sofrayı paylaşacağını anlatan Yıldızbaş, “Modern yalnızlıkta yaşadığımız psikolojik yalnızlığı yenmek için toplumsallaşmak için çalışacağız. İlçe müftülüğü olarak her akşam değişik bir camide cemaatle birlikte teravih namazını kılacağız. Camilerde öğle namazından sonra Ramazan ayı boyunca her camide, kadın kuran kurslarında dahil olmak üzere mukabeleler yapılacak. Camilerde vaaz verilecek. İbadetlerimizi, insan ilişkilerinden başlayarak, tutacağımız oruçlardan, kılacağımız namaza, gönül muhabbetini de hesaba katarak, Ramazan ayını iyi şekilde, ibadetlerimizi yerine getirerek değerlendireceğiz” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN