Kabinedeki görev dağılımı

Salı 05.05.2009
Son Güncelleme: Salı 05.05.2009
ABONE OL
* Başbakan Tayyip Erdoğan: MGK Genel Sekreterliği, MİT, TOKİ

* Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek: Parlamento ile ilişkiler, Kıbrıs koordinasyonu, Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Başkanlığı, kamu yönetim reformu, insan hakları koordinasyonu, Yüksek Denetleme Kurulu.

* Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: Danıştay ile ilişkiler, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Basın Yayın, TRT, AA, RTÜK.

* Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: Ekonomik konularda koordinasyon, Hazine, Merkez Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Kalkınma Bankası, Türkiye İhracat Kredi Bankası, Vakıflar Bankası, SPK, BDDK, TMSF, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu.

* Devlet Bakanı Mehmet Aydın: Medeniyetler İttifakı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türkiye Bilimler Akademisi, TÜBİTAK.

* Devlet Bakanı Hayati Yazıcı: İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, Kamu Toplu İş Sözleşmelerinin Koordinasyonu, Gümrük Müsteşarlığı, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma, Tanıtma Fonu.

* Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak: Gençlik ve Spor Müdürlüğü, YURTKUR, Futbol Federasyonu Başkanlığı.

* Devlet Bakanı Zafer Çağlayan: Dış Ticaret.

* Devlet Bakanı Faruk Çelik: Diyanet, Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı.

* Devlet Bakanı Egemen Bağış: AB baş müzakereci, AB Genel Sekreterliği.

* Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf: Aile ve Sosyal Araştırmalar, Kadın Statüsü, Özürlüler İdaresi, SHÇEK, Darülacize.

* Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz: DAP, Konya Ovası Projesi Koordinasyonu, Devlet Planlama Teşkilatı, Türkiye İstatistik Kurumu, GAP.