Erdoğan: Ergenekon önünde takoz olmaya çalışanlar var

Perşembe 07.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 07.05.2009 17:09
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı partilerin yargı süreci devam eden bir soruşturmaya yönelik olarak yargıyı tahkir ettiğini söyledi.

Erdoğan, "Ben böyle tahriklere asla prim vermedim bundan sonra da vermeyeceğim. Ben devam eden yargı sürecinin hiçbir yerinde değilim. Ne sağındayım, ne solundayım, ne altındayım, ne üstündeyim ama bazıları bu davanın önünde takoz olmak için elinden gelini yapıyor" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı. Törende Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köy işleri Bakanı Mehdi Eker, YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan ve Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan katıldı.

Burada konuşan Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin gelişmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Erdoğan, Ankara'nın birçok konuda da Avrupa kenti haline geldiğini söyledi. Birçok reform ve yasal düzenlemeyi hayata geçirdiklerini anlatan Erdoğan, hizmete açacağı Yunus Emre Vakfı Merkezi ve TRT Türk'ün Türkiye'nin tanıtımı için önemli işlev yerine getireceğini kaydetti. Hedeflerini çok yüksek tuttuklarını söyleyen Erdoğan, siyasal tartışmalarla uğraşmak yerine Türkiye'yi geliştirme mücadelesi verdiklerini kaydetti.

Ergenekon soruşturmasına yönelik muhalefete yüklenen Erdoğan, "Bazı partiler yargı sürecinde yargıyı tahkir eden yaklaşımlarda bulunuyorlar. Ben böyle tahriklere asla prim vermedim bundan sonra da vermeyeceğim. Ben devam eden yargı sürecinin hiçbir yerinde değilim. Ne sağındayım, ne solundayım, ne altındayım, ne üstündeyim. Ama aziz milletimizin çok net olarak gördüğü bir şey var. Birileri bu davanın önünde takoz olmak için elinden gelini yapıyor. Birileri Türkiye'nin aydınlamasının, karanlık ilişkilerinin ortaya çıkmasının önünde hukuk dışı örgütlenmelerin açığa çıkmasının önünde engel olmaya çalışıyor. Biz hukukun üstünlüğüne inanıyoruz, Demokrasiyi her şart altında koruduk ve korumaya da devam edeceğiz" dedi.

108 MİLYON TL'LİK BELEDİYE


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ise konuşmasında, seçim öncesinde kendisine yönelik iddialara dikkat çekti. Gökçek, "Aileme ve bana iftira atıldı. Seçimden sonra bu iftiralara ve iftirayı atanlar ortada yok çünkü ellerinde delil yok" diye konuştu.

Yeni hizmet binasına ilişkin bilgi veren Gökçek 25 katlı binanın 100 bin metrekare olduğunu, 108 milyon TL'ye mal edilen binada Büyükşehir'in bin 420 EGO'nun ise bin 180 çalışanın hizmet vereceğini kaydetti.