"Filistin'in kapıları bir an önce açılsın"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Filistin'in kapılarının bir an önce açılması çağrısında bulundu. "Filistin için verdiğimiz sözleri yerine getirmek için kapıların açılmasını bekliyoruz" diyen Erdoğan, bütün dünyadan da bu konuda duyarlılık beklediğini ifade etti.

Cumartesi 09.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 09.05.2009 09:37
ABONE OL
Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu'nun (TRT) yeni kanalı TRT Türk'ün Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirilen Gala Gecesi'ne katılan Erdoğan, dünyanın değişik yerlerindeki TRT muhabirleriyle canlı bağlantı yaptı. Kudüs muhabirinden canlı bağlantıda oradaki gelişmelerle ilgili bilgi alan Başbakan Erdoğan, bağlantıyı kapatmadan kendisi de dünyaya mesaj verdi.

Muhabire teşekkür ettikten sonra, "Üç semavi dinin başkentinden ben de gönlümden gelen şu duygularla dünyaya seslenmek istiyorum" diyen Erdoğan, şunları söyledi: "Gazze'de bir mücadele sona erdi. Fakat yeniden bombalamalar başladı. Bu anlamlı buluşmada diyorum ki, bir an önce Filistin'in kapıları açılsın. Gazze'de tahrip edilen okullar, hastaneler henüz yapılmaya başlanmadı. Herkes çadırlarda yatıyor kalkıyor. Bütün bunlara yönelik verdiğimiz sözler var. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı olarak bu verdiğimiz sözü yerine getirmek istiyorum. Onun için de kapıların açılmasını bekliyoruz ki orada artık hastalar gidebilecek bir hastane bulabilsinler diyoruz. Bu duyarlılığı tüm dünyadan bekliyoruz."