CHP Genel Sekreteri Sav'dan teşekkür ziyareti

Pazar 10.05.2009 00:00
ABONE OL
CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Ankara Milletvekilleri ile birlikte Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'a teşekkür ziyaretinde bulundu.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, 29 Mart Yerel Seçimleri'nde Çankaya Belediye Başkanlığı'nı kazanan Bülent Tanık'ı makamında ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın seçim sonrası başlattığı teşekkür ziyaretleri kapsamında gerçekleşen bu ziyarete CHP Grup Başkanvekili Hakkı Süha Okay, Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl, Nesrin Baytok ve Zekeriya Akıncı da katıldı.

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan Önder Sav, seçim sonrası Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'la birkaç kez bir araya geldiklerini ve kendisini kutladıklarını ancak CHP Ankara milletvekillerimizle birlikte başkanı bir de görev yerinde, makamında kutlamak istediklerini söyledi. Kısa süreye rağmen çok yorucu bir seçim süreci yaşadıklarını dile getiren Önder Sav, şunları söyledi:

"Tüm çalışma arkadaşlarımız ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı ve Çankaya'da bizi çok mutlu eden güzel bir başarı elde edildi. Kamuoyunda beklenen bir başarı olarak algılansa da seçim seçimdir. CHP Çankaya'da en yakın rakibine iki mislinden daha fazla bir fark atarak geçmişten bu güne gelen tempoyu sürdürdü. Bu başarının elde edilmesinde elbette partimiz CHP'nin doğru ve yerinde tespitlerinin rol oynaması kadar Bülent Tanık'ın birikimli, alanındaki uzmanlığı ve seçim sürecinde gösterdiği insana değer veren tavrı da büyük rol oynamıştır. Çankaya'da bundan sonraki hedefimiz genel seçimlerdir. Genel seçimlerde hedefimiz aldığımız 287 bin oyu geçerek 300 bin oya ulaşmaktır. Bu seçimlerde lütfedip sandığa gelmeyen 102 bin seçmenin varlığı manidardır. Yapacağımız çalışmalarla bu yurttaşlarımızın da sandığa gelmelerini ve oylarını kullanmalarını sağlamaya çalışacağız. 2007 seçimlerine kıyasla 50 bin daha fazla oy aldığımız görünüyor. Diğer partilere de büyük bir fark attığımız görünüyor. Partimizin doğru tercih yaptığı ve adayımızın da halkımız tarafından benimsendiği ortaya çıkıyor. Türkiye sorunlarına duyarlı, bilinçli bir nüfusa saip olan Çankaya'da belediye başkanımızın çalışmaları elde ettiğimiz bu başarıyı daha da artıracaktır. Parti örgütümüzle beraber Çankayalıların ihtiyaçlarına cevap veren bir belediyecilik beklentisi içinde olduğumuzu ve bu süreçte Ankara Milletvekilleri olarak üzerimize düşeni yapmaya da hazır olduğumuzu belirtiyor belediye başkanımızın başarılarının devamını diliyorum.

Çankaya Belediye Başkan Bülent Tanık ise, Sav ve beraberindeki Ankara Milletvekillerine yönelik "Sizleri yanımızda görmek bizim için olağanüstü bir mutluluk kaynağı" diye konuştu.(