Kütahya'da Davos'u hatırlattı

Erdoğan muhalefetin mayınların temizlenmesinde İsrail konusunda doğruları anlatmadığını öne sürerek "Bu ülkenin başbakanının duruşunu dünyada herkes çok iyi bilir" dedi

Cumartesi 07.06.2009
Güncelleme: Pazar 07.06.2009
ABONE OL
AK Parti'nin Kütahya İl Kongresi'nde konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, açıkladıkları tedbir paketinin geniş bir kesim tarafından memnuniyet ve heyecanla karşılandığını, ancak, 71.5 milyon vatandaşın her birini eşit derecede memnun etmenin mümkün olmadığını söyledi. Eleştirilerin de bir insafı olması gerektiğini belirten Erdoğan, "Belli kesimlere bakıyorsunuz, atılan her olumlu adım karşısında olumsuz değerlendirmeler yapıp, sevincimize gölge düşürmenin gayretkeşliği içine giriyorlar. Krizin başladığı günden beri moral bozmaya çalışıyorlar. Ama, çok şükür bunda başarılı olamadılar" dedi.

"DÜRÜST OLUN"
Bugüne kadar milletin ve vatanın aleyhine olacak hiçbir şeye imza atmadıklarını ve atmayacaklarını anlatan Erdoğan, muhalefet partilerinin mayınların temizlenmesinde İsrail konusunda doğruları anlatmadığını söyledi. Erdoğan, "İsrail'le ilgili konuşmaya geldiğinde, kusura bakma, bu ülkenin başbakanının duruşunu, bu ülkedeki iktidarı, dünyada herkes çok iyi bilir. İsrail de çok iyi bilir, batı da çok iyi bilir" diye konuştu. MHP, DSP, ANAP üçlü döneminde de İsrail ile yapılmış birçok anlaşma olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Hiçbir anlaşma yapmamış gibi, doğru olmayan sözlerle kalkıp halkı aldatmayın. Dürüst olun, dürüst" dedi.

"YIPRATMAK İSTEDİLER"
Konuşmasında eserlerine eser katmaya aşkla ve şevkle devam edeceklerini de söyleyen Erdoğan, "Millete hizmet dışında niyeti olanlar varsa, isteksizlik, yorgunluk, yıpranmışlık hissederlerse ayrılsınlar ve dinlensinler.Milletin kuruşunu gözümüz gibi korumaya mecburuz. Bu konuda zaafiyet içinde olanlar varsa, asla müsaade etmeyiz, böyleleri varsa ayrılsınlar" diye konuştu. Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: "Bizi hizmetten alıkoymaya çalıştılar. Şimdi başka bir planın içindeler. Ne dediler, 'iktidardaki parti yıpranır' ama baktılar ki AK Parti yapranmıyor. Öyle ise 'biz yıpratalım'dediler. Neler yaşadıklarımızı biliyorsunuz. Nasıl iftira attıklarını görüyorsunuz."

"OSMANLI'NIN AKINCILARI"

Dünyanın 115 ülkesinden 625 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen 7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Finali ve ödül töreni dün Ankara'da ASKİ Spor Salonu'nda yapıldı. Törende konuşan Başbakan Erdoğan, organizasyonu överken, "Bu kardeşlerimi Osmanlı'nın akıncıları olarak görüyorum" dedi.