Milletvekilinin torunu kaçırıldı

Bağımsız Şanlıurfa Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu'nun torunu, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kaçırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Bağımsız Milletvekili Seydi Eyyüpoğlu'nun torunu ve işadamı A.E.'nin oğlu olan S.E. (12), kendisine gelen telefonla oğlunun fidye için kaçırıldığını öğrendi.

Polise bilgi veren A.E. ve yakınları bir yandan da zanlılarla görüşmeyi sürdürdü. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü polisinin ısrarlı takibi sonucu zanlılar, son anda karar değiştirerek kaçırılan çocuğu Atatürk Bulvarı üzerinde bırakarak kayıplara karıştı. Şanlıurfa polisi, plakasız bir araçla kaçmaya çalışan zanlıları yakalamak için kentin giriş ve çıkışlarında arama noktası oluşturdu.

4 ZANLI, GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun 12 yaşındaki torununu fidye için kaçırdığı iddia edilen 4 zanlının gözaltına alındığı bildirildi. Zanlılara, ailesinden 400 bin lira talep ettikleri çocuğu kaçırdıktan sonra sakladıkları belirtilen çırçır fabrikasında tatbikat yaptırıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünce dünden bu yana yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adları henüz açıklanmayan 4 zanlı, ifadeleri alındıktan sonra Organize Sanayi Bölgesi'ne (OSB) getirildi. Burada Eyyüpoğlu'nu kaçırdıktan sonra bir süre alıkoydukları çırçır fabrikasını gösteren zanlılara, tatbikat yaptırıldı.

Fabrika ve çevresiyle olayda kullanılan otomobilde inceleme yapan ekipler, daha sonra zanlıları İl Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

Polis ve jandarma ekiplerinin, tatbikat sırasında çevrede önlem aldığı görüldü.

FİDYE TALEBİ


Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun ilköğretim okulu öğrencisi 12 yaşındaki torunu Seyit Eyyüpoğlu, Yenişehir Semti'ndeki evlerinin yakınında kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce bir otomobile bindirilip kaçırılmıştı.

Çocuğun babası Abdurrahman Eyyüpoğlu ile irtibata geçen zanlılar, çocuğun serbest bırakılması koşuluyla 400 bin TL fidye talep etmişti. Dün gece geç saatlerde talep edilen parayı, polis ekiplerinin gözetiminde Şanlıurfa - Gaziantep Otoyolunun girişinde fidyecilere veren Eyyüpoğlu, olay yerinden uzaklaştıktan sonra çocuğunun İpekyol Kavşağı'nda serbest bırakıldığını öğrenmişti.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, takibe aldıkları zanlıları, düzenlenen operasyonlarla gözaltına almıştı.

BİZE ULAŞIN