Atatürk kalksa bunları mezara gömer

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletin kendilerine verdiği emanetin yerlere düşürülmek istendiğini ama buna izin vermediklerini belirterek, ''7 yıl boyunca milletin iradesini, kararını, tercihini ve takdiri bizim karşımızda yok saymaya çalıştılar ama güçlü bir AK Parti iradesini görünce hepsi geri vitese taktılar'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, millet iradesini, kirli oyunlarla, çirkin senaryolarla gölgelemek isteyenler olduğunu söyledi.

Erdoğan, "Milletin emanetini yere düşürmemek için cansiperane çalışıyoruz. Çetelerle, mafyayla, hukuk dışılıkla, hukuku zorlayarak, provokasyonlarla üzerimize geldiler, hâlâ geliyorlar." dedi.

Başbakan, vatandaşlardan sabırlı olmalarını isteyerek, yeri geldiğinde her şeyi konuşacaklarını ifade etti.

Selçuklu Belediyesi Spor Salonu'ndaki AK Parti Konya 3. Olağan Kongresi'nde konuşan Erdoğan, AK Parti'yle birlikte umutları çoğalan, ufukları açılan insanların karşısına alnı ak, yüzü ak, gönlü ak bir biçimde çıkmak istediklerini kaydetti.

Milletin kendilerine verdiği emanete en iyi şekilde sahip çıktıklarını vurgulayan Erdoğan, "Milletin huzuruna çıktığımızda bize verdiğiniz o emaneti canımız gibi muhafaza ettik, koruduk, büyüttük ve yücelttik deme durumundayız. Emanetiniz yerlere düşürülmek isteniyordu. Ama biz bunların hiçbirine izin vermedik, müsamaha etmedik, taviz göstermedik. Onlar o yaptıkları karşısında bizi buldular." şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, 40 yıldır Türkiye'de bir metre ray döşenmediğini ifade etti.

AK Parti olarak Türkiye'nin her yerini raylarla örmeyi hedeflediklerini anlatan Erdoğan, muhalefet partilerine yüklendiği konuşmasında, şunları söyledi: "Biz geldik, biz döşüyoruz. 'Atatürkçülük' diyorlar, 'çağdaşlık' diyorlar, modernlikten bahsediyorlar. Asıl çağdaşlık, modernlik budur. Atatürk kalksa, bunların hepsini mezara gömer. İftira atmakla bir yere varamazsınız. Biz dertliyiz. Biz derdi olan bir partiyiz. Durmadan hizmet yolunda yolumuza devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyoruz. Bu yolda gece gündüz demeden yürüyeceğiz diyoruz."

Türlü taktiklerle, kirli oyunlarla millet iradesine gölge düşürülmek istendiğinin altını çizen Başbakan, çetelere ve mafya örgütlenmelerini işaret etti.

Erdoğan şunları söyledi: "Çetelerle, mafyayla, hukuk dışılıkla, hukuku zorlayarak, provokasyonlarla üzerimize geldiler. Hala da geliyorlar. Hiçbirinde geri adım atmadık. Taviz vermedik. Bıkkınlık, yılgınlık göstermeyeceğiz. Bundan sonra da geri adım atmayacağız. Onlar ülkeyi germek, ülkenin gündemini germek için ellerine geçen her fırsatı kullanadursunlar, biz millete efendilik değil, millete hizmetkarlık yapmaya devam edeceğiz.''

Son dönemlerde yaşanan hukuki tartışmalara göndermede bulunan Başbakan Erdoğan, bunların sıradan olaylar olmadığının altını çizdi.

Yaşananları yakından takip ettiklerini belirten Erdoğan, sözlerini şu şekilde devam ettirdi; "Peki konuşmayacak mıyız? Sabır. Konuştuğumuzda çok farklı konuşacağız. Çünkü bizim partimizin adı Adalet ve Kalkınma Partisi'dir. Öyle konuşacağız. İstiklal Şairi Mehmet Akif'in diliyle seslenmeye devam edeceğiz. Ne diyordu Mehmet Akif? 'Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz. Bu yol hak yoludur. Dönme bilmez yürürüz' Olay bu. Parti teşkilatlarımızdan bu hassasiyeti göstermelerini bilhassa rica ediyorum. Onlar ayrımcılık yapadursunlar, biz ayrımcılık yapmayacağız. Onlar etnik kimlikten, etnik kökenden, milletimizin hassas olduğu meseleler üzerinden siyaset yapadursunlar biz yapmayacağız. Onlar engellemek için çırpınadursunlar, biz durmayacak, duraklamayacağız."

BİZE ULAŞIN