AK Parti 3 Ağustos'ta adayını açıklayacak

Başbakan Erdoğan dün TBMM Başkanlığı konusunda nabız yoklamak için partisi ile istişare toplantısı yaptı. Başkanlıkta, son başvuru günü 3 Ağustos

Başbakan Tayyip Erdoğan, 4 Ağustos'ta yapılacak Meclis Başkanlık seçimi öncesinde dün AK Parti Grubu ile istişare toplantısı yaparak milletvekillerinin Meclis başkanlığı konusunda isim önerilerini aldı. AK Parti genel merkezindeki toplantıda milletvekilleri, AK Parti'nin Meclis başkanı adayına ilişkin belirledikleri 3'er ismi boş bir kağıda yazarak sandığa attılar. Milletvekilleri ayrıca 2 başkanvekilliği için bir başka sandığa dört isim yazarak attılar. Erdoğan, milletvekillerinden ayrıca yeni AK Parti grup başkanvekilliği için de 1'i kadın olmak üzere 2 isim önermelerini istedi. Erdoğan, 4-5 Ağustos'ta yapılacak Meclis Başkanlık seçimi öncesinde başvuruların son günü olan 3 Ağustos'ta AK Parti'nin adayını grup toplantısında açıklayacak. 3 Ağustos'ta yapılacak toplantıda 2 Meclis Başkanvekili ve 2 Grup Başkanvekili de belirlenecek. AK Parti'de mevcut TBMM Başkanı Köksal Toptan, Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Antalya Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in yanı sıra Burhan Kuzu, Hüseyin Çelik'in de adları başkanlık için geçiyor.

BAYKAL: TOPTAN'I DESTEKLERİZ
Öte yandan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP olarak Meclis Başkanı'nın uzlaşma ile seçilmesini istediklerini belirterek, Köksal Toptan'ın yeniden seçilmesini destekleyeceklerini açıkladı. Baykal, dün düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi: "CHP olarak milletvekili arkadaşlarımız bugün görev yapmakta olan Sayın Köksal Toptan'ın önümüzdeki dönemde de Meclis Başkanı olarak seçilmesine anlayışla yaklaşmaktadırlar."

Antalya'ya tatile gitti

BAŞBAKAN Erdoğan ve ailesi, bir haftalık tatil için Antalya'da buluştu. Burdur'da yaptığı 21 günlük askerliği Çarşamba günü bitirip tezkere alan Bilal Erdoğan da Antalya'da bulunuyor. Gece Antalya'ya inen Başbakan Erdoğan daha sonra kalacağı otele geçti. Erdoğan'ın gelecek hafta Cuma günü Ankara'ya dönmesi bekleniyor.


BİZE ULAŞIN