Erdoğan DTP ile görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve beraberindeki heyetle görüştü.

Meclis'te Erdoğan'ın AK Parti Grubu'ndaki makamında başlayan görüşmeye DTP'den Ahmet Türk'ün yanı sıra Eşbaşkan Emine Ayna ile Grup Başkanvekili Selahattin Demirtaş da katıldı. Saat 12.00'de Erdoğan'la görüşmek üzere AK Parti Grubu'na gelen DTP heyetini AK Parti'den Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ karşıladı.

Görüşmenin ardından açıklama yapan DTP lideri Ahmet Türk, " Önemli bir gün. Görmek istediğimiz tablo bu. Umarız olumlu gelişmeler olur. Hepimize sorumluluk düşüyor" dedi.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi, ''Bugün önemli bir gün... Diyalog ortamının sağlanmasından dolayı umutluyuz, mutluyuz'' diye değerlendirdi.

Türk, TBMM AK Parti grubunda Erdoğan ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, bugünün önemli bir gün olduğunu belirtti. Ahmet Türk, bir diyalog ortamının sağlanmasından dolayı umutlu ve mutlu olduklarını söyledi. ''Görmek istediğimiz tablo, halkımızın, Türkiye'nin kucaklaştığı süreçtir'' diyen Türk, şöyle devam etti:

''Nelerin yapılması gerektiği konusundaki düşüncelerimizi ifade ettik. Umut ediyoruz ki daha (çok) demokrasi, herkesin sevgiyle kucaklaştığı bir süreç için olumlu gelişmelerle karşı karşıya kalırız. Hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluk bilinciyle çabalarımızı sürdüreceğiz. Biz, genel olarak bu süreçte bir projeyle ortaya çıkmanın doğru olmadığını ifade ettik. Bunu zaman içinde daha olgunlaştıracak, toplumun her kesimini düşüncesini alacak bir sürecin başlaması konusunda, düşüncelerimizi ifade ettik. Umuyorum ve inanıyorum ki daha güzel günlere, daha mutlu günlere hep birlikte kavuşuruz, kucaklarız o günleri...'' Ahmet Türk, gazetecilerin sorularını yanıtlamayacağını da sözlerine ekledi.

Başbakan Erdoğan da " TBMM çatısı altında çok önemli bir toplantı yaptık. Geleceğe dönük umutlarımız arttı. Görüşmede birbirimizden istifade ettik. " dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve TBMM Grup Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile yaptığı görüşmenin ''geleceğe yönelik inancı daha da arttıracağına inandığını'' ifade ederek, ''Bir saatlik görüşmemizde de karşılıklı olarak birbirimizden istifade ettiğimize ve bütün bu görüşmelerin de geleceğe yönelik olarak, güvene dayalı olarak olumlu adımlar olacağına inanıyorum. Bazı şüphelerin kalkmasına yönelik adımlar olacağına da inanıyorum'' dedi.

BİZE ULAŞIN