MHP'den açıklama

MHP Genel Merkezinden yapılan açıklamada, "MHP'yi asılsız iddia ve ithamlarla hedef almaya yeltenmek ve bunları hukuki bir süreçte özel amaçlarla malzeme olarak kullanmak, siyasi, hukuki ve ahlaki meşruiyet sınırlarını aşan çok vahim bir gaflettir" denildi.

  1. Haberler
  2. Siyaset
Cumartesi 08.08.2009 17:47 ABONE OL
Açıklamada, İstanbul'da görülen bir dava kapsamında, 57. Hükümet'in Başbakanı merhum Bülent Ecevit'in eski koruma müdürünün tanık sıfatıyla verdiği ifadenin iddianamede yer alarak basına yansıdığı belirtildi.

MHP'nin açıklamasında şunlar kaydedildi:

''Adı geçen şahsın, 57. koalisyon hükümeti döneminde 2002 yılında MHP'nin erken seçime gidilmesi kararında etkili olan nedenler hakkındaki iddiaları, bütünüyle gerçek dışı hezeyanlardır. Dönemin Başbakanının koruma müdürünün görevi ve konumunun esasen bu konularda bilgi ve fikir sahibi olmasına imkan vermeyeceği ortadadır.

MHP'yi asılsız iddia ve ithamlarla hedef almaya yeltenmek ve bunları hukuki bir süreçte özel amaçlarla malzeme olarak kullanmak, siyasi, hukuki ve ahlaki meşruiyet sınırlarını aşan çok vahim bir gaflettir.
2002 yılında yaşanan gelişmeleri maksatlı olarak saptırmak ve MHP'nin baskı ve tehditle hareket ettiğini iddia edebilmek, aynı zamanda marazi bir ruh halinin tezahürüdür.

Konumu, sıfatı ve görevi ne olursa olsun, herkes haddini ve hududunu bilmek, böylesine yalan ve iftiralara başvurmanın doğuracağı ağır sonuçları çok iyi düşünmek durumundadır.''
BUGÜN NELER OLDU