Dışişleri Bakanı Davutoğlu: Duanızı eksik etmeyin

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, vatandaşların duası ve desteği olmadan hiçbir konuda başarılı olmalarının mümkün olmadığını söyledi.

Pazar 09.08.2009 13:40
ABONE OL
Geceyi Konya'da geçirdikten sonra bu sabah memleketi Taşkent ilçesine doğru yola çıkan Bakan Davutoğlu, yol üzerindeki Hadim ilçesine uğradı. Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu'nu makamında ziyaret eden Davutoğlu, ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.

Belediye Başkanı Hadimioğlu, ilçe nüfusunun azalmasıyla eskisine göre aylık 100-150 bin TL daha az gelire sahip olduklarını, bu nedenle belediye hizmetlerini yerine getirmekte zorlandıklarını belirtti. Hadim Endüstri Meslek Lisesine ek bina yapılması için çalıştıklarını ifade eden Hadimioğlu, Hadim Devlet Hastanesinin uzman doktor ve genel cerrah ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Bakan Davutoğlu, daha sonra, ilçeye adını veren Hz. Hadimi'nin türbesini de ziyaret etti. Daha sonra memleketi Taşkent'e giden Davutoğlu, Taşkent Kaymakamlığının önünde kalabalık bir grup tarafından alkışlarla ve ''Taşkent seninle gurur duyuyor'' sloganıyla karşılandı.

Bakan olduktan kısa bir süre sonra Taşkent'i ziyaret ettiğini anımsatan Davutoğlu, ''O zaman size söz vermiştim. 'Bundan sonra Taşkent'e sık sık geleceğim. Eskisinden de sık geleceğim. Taşkent'in enerjisini alıp dış politikayı ona göre yöneteceğim' demiştim. Şimdi çok uzun bir süre geçmeden tekrar Taşkent'e geldiğim için mutluluk duyuyorum'' dedi.

Davutoğlu, görevi dolayısıyla birçok ülkeye gittiğini belirterek, ''Emin olun hiçbir yerde Taşkent'in havasını, suyunu, sizlerin gözlerindeki hareket dolu, enerji dolu bakışını bulamadım ancak oralar da çok güzel. Çünkü Cenabıhak her yere kendi güzelliğini vermiş'' diye konuştu. Hemşehrilerinden dua isteyen Davutoğlu, şunları kaydetti:

''Sizlerin duası ve desteği olmadan hiçbir konuda başarılı olmamız mümkün değil. Duanızı eksik etmeyin. Gönlünüzü, desteğinizi hep açık tutun. Bildiğiniz gibi benim annem, babam vefat etti. Hepiniz, her biriniz annem ve babam sayılırsınız. Dualarınızın yanımda olduğunu biliyorum.''

Karaman ve Konya bölgesine Mevlana Kalkınma Ajansı kurulduğunu belirten Davutoğlu, gelecek hafta Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantısı yapılacağını, ekim-kasım aylarında kendisinin de katılacağı Reform İzleme Grubu toplantısının yine Konya'da gerçekleştirileceğini söyledi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, daha sonra, Taşkent Kaymakamı Hasan Çiçek'i ziyaret ederek, ilçenin sorunlarıyla ilgili bilgi aldı.