'Kökten çözmenin zamanıdır diyoruz'

Cumartesi 15.08.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 15.08.2009
ABONE OL
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, kuruluş yıldönümü nedeniyle dün genel merkezde düzenlenen il başkanları toplantısında okuduğu İbrahim Sadri'ye ait şiir katılanlara duygulu anlar yaşattı. Erdoğan Kürt sorunu ile ilgili şöyle dedi: "Partimizi kurduğumuz günden bugüne bu meseleye kafa yorduk. Şimdi artık 'bu meseleyi kökten çözmenin tam zamanıdır' diyoruz. Şimdi artık 'bu meseleden kurtulmanın zemini' diyoruz. Biz bu işe inanıyoruz. Bedeli ne olursa olsun bu yolda, bu adımlarımızı attık, atıyoruz ve atacağız.'' Erdoğan şu mesajları verdi:

DAHA MI MİLLİYETÇİSİNİZ?

DTP: Zaman zaman aralarından bazı temsilcilerin tahrik edici, kışkırtıcı, süreci bulandıran açıklamalardan, tavırlardan lütfen kaçınmalarını rica ediyorum. Bu meseleyi siyaset üstü bir mesele olarak görmek, tüm Türkiye'nin hassasiyetlerini nazara alan bir duyarlılıkla hareket etmek durumundayız. BAHÇELİ: Böyle ciddi bir mesele hakkında konuşacaksanız, Türkiye'nin tarihi üzerine, bu toprakların uzak tarihi üzerine kitap okuyunuz.
NORŞİN: Alparslan Malazgirt ismine dokunmadı. Rahmetli Ertuğrul Gazi, rahmetli Osman Gazi, 'Bilecik' ismine dokunmadı. Siz Alparslan'dan, onlardan daha mı milliyetçisiniz? Atatürk Latince Ankira'dan gelen Ankara ismini değiştirmedi. Siz Gazi Mustafa Kemal'den daha fazla mı milliyetçisiniz? ANKARA