Bölünmüş yola evet, Türkiye'ye hayır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İzmir Uluslararası Fuar alanında düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetine sert eleştiriler yöneltti. Devlet Bahçeli şunları söyledi:
7 yıllık iktidarları döneminde başarılı oldukları noktalar yok mudur? Elbette ki vardır. Bölünmüş yol yapımı konusunda başarı sağladı. Bölünmüş yollara 'Evet' diyoruz ama bölünmüş bir Türkiye'yi kabul etmiyoruz.
Hükümet bilinçli olarak kamplaşma ve cepheleşmeyi toplumun her alanına yaymaya çabalıyor. Türkiye'yi gerilim stratejisiyle kamplara ve cephelere bölerek toplumun kesimleri arasında bir çatışmanın ortaya çıkmasıyla 7 yıllık tüm beceriksizliklerini, yolsuzluklarını, soygunlarını örtmeye çalışmaktadırlar.
MHP gerilim stratejisinden beslenenlerin, bazı siyasi edepsizlerin dediği gibi veya sözde aydınların son günlerde yine kalemlerinden dökülenleri okuduğunuzda, MHP'ye hakaret eden, 'Bunlar kanla besleniyorlar' sözünü kendilerine iade ediyoruz.
Bunlar şimdi de 25 yıldır devam eden bölücü terörü kardeş kavgası haline dönüştürmek için kalem oynatıyorlar, televizyonlarda boy gösteriyorlar, bunlar 12 kötü adamdır. Ya zehir saçmaktan vazgeçecekler ya da Türk adaletinin önünde Allah'ın izniyle bir gün hesap verecekler.
Büyükada'da bazı çevrelerle görüşerek Ruhban Okulu vesaire üzerinde bir başka açılımın peşindeler. Hele hele ekümenlik adı altında kendisini kabul ettirmek isteyen bir patrikhanenin başı, Sayın Başbakan'a verdiği 88 maddelik 15 sayfalık raporda Yassıada'da ve İmralı'da üniversite kurulmasını istiyormuş. Yassıada ve İmralı'da neyin üniversitesini kuracaksınız? Türkiye'yi bölmenin üniversitesinin temelini mi atmak istiyorsunuz? Tüm bunlara baktığınızda Türkiye çok sinsi oyunlarla karşı karşıyadır.

BİZE ULAŞIN