'Çözüm değil çözülme'

MHP lideri Devlet Bahçeli demokratik açılımı çözülme olarak yorumladı ve "MHP bu oyunda yok" dedi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümetin üzerinde çalıştığı Demokratik açılım konusunda "Bu çözüm değil çözülmedir" diyerek MHP'nin bu oyunda yer almayacağını vurguladı. Yazılı açıklama yapan Bahçeli, şu mesajları verdi:
Bu kampanya, yıllardır PKK adı altında terörle sonuç almaya çalışan ihanet odaklarının sahiplendiği bütün emellerin şimdi hükümet eliyle ve silahsız olarak sürdürülmesine yönelik bir yıkım projesidir.
Şehitlerle caniler, Mehmetçikle katiller, güvenlik güçleri ile teröristler aynı çerçeveye sokuluyor.Bu iddia edildiği gibi çözüm değil çözülmedir.
(Hilmi Özkök'e) Cumhurbaşkanlığı makamınca dile getirilen yerleşim yerlerinin isimlerine dair tartışmalar, Türkiye'nin adının bile değiştirilmesine dair alçakça hatırlatmalara kadar ulaşmıştır.

"DAĞA DA ÇIKARIZ"
Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse ve beraberindeki heyeti kabul eden MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ise açılımı 'yıkım projesi' olarak niteleyerek "Türkiye'nin asla kapılarını açmayacağını söyledi. Şandır, "MHP olarak katkı vermeyeceğimizi, bütün gücümüzle karşı çıkacağımızı, gerekiyorsa dağa da çıkacağımızı ifade ediyoruz" diye konuştu. ANKARA
BİZE ULAŞIN