"Devlet Bahçeli hezeyan içerisinde"

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, ''Devlet Bahçeli'nin bu kadar hırslı olmasının mutlaka bir sebebi vardır. Bu açılım konusunda mutlaka, herhalde bir bilgi edinmiş ki bu kadar hezeyan içerisinde'' dedi.

Özaçıkgöz, beraberinde parti yöneticileriyle Aksaray'da, basın kuruluşlarını ziyaret etti.

Ziyaretlerinde basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Özaçıkgöz, hükümetin, ''Kürt açılımı'' olarak yola çıktığı çalışmaya sonradan ''demokratik açılım'' şeklinde isim koyduğunu ileri sürdü. Özaçıkgöz, şunları kaydetti:

''Nerede duracakları henüz belli değil. Yalnız biz ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye'nin doğusu, kuzeyi, güneyi, batısıyla birliği, beraberliği, kardeşliği ve üniter devlet yapısını güçlendirecek her projeye DYP olarak destek veririz. Ama devletin üniter yapısını, milli birliği, bütünlüğü tehlikeye sokacak hiçbir adıma destek olmamız mümkün değildir.''

''MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin son günlerdeki sert çıkışlarının sebebinin'' sorulması üzerine Özaçıkgöz, şöyle konuştu:

''Devlet Bahçeli'nin bu kadar hırslı olmasının mutlaka bir sebebi vardır. Bu açılım konusunda mutlaka herhalde bir bilgi edinmiş ki bu kadar hezeyan içerisinde. Bildikleri varsa Sayın Bahçeli'yi açıklamaya davet ediyoruz. Tehlikeli gördüğü ne varsa bunları açıklamaya davet ediyoruz. Sayın Başbakan'ı da bir açıklama yapmaya davet ediyoruz. Tehlikeli olmayan şeyler varsa, 'tehlikesiz' diye, 'şunlar şunlar kilometre taşlarıdır' diye.''

BİZE ULAŞIN