MHP'den 2'li salvo

Bahçeli, demokratik açılım konusundaki çıkışlarını eleştiren Gül ve Erdoğan'a yanıt verdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan ile giriştiği, "ABD kaynaklı açılım" tartışmasını dün de sert bir üslupla sürdürürken, MGK'yı eleştirmesine yanıt veren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e de tepki gösterdi. Bahçeli, Gül'ün "MGK'nın hedef alınması yakışıksız" sözleri ile Erdoğan'ın "İspat edemezlerse alçaktırlar, namussuzdurlar" tepkisine yaptığı yazılı açıklama ile şu yanıtları verdi:
(Gül'e) Terör örgütünün ve etnik bölücülüğün taleplerini karşılayacak bir sürece girilmesini Türkiye Cumhuriyeti devletine yakıştıranların, Anayasal görev ve sorumlulukları hakkındaki beyanlarımızı yakışıksız bulmalarının aslında fazla yadırganacak bir yönü bulunmamaktadır.
(Erdoğan'a) Namus ve şeref gibi ulvi kavramlar yakışmayan ağızlarda değerini kaybeder. Haddini aşarak altından kalkamayacağı sözler söyleyen ve çukurda siyaset yapan Başbakan Erdoğan'a bu gerçeği hatırlatırız.
Başbakan Erdoğan'ın, Milliyetçi Hareket'i hedef alan seviyesiz beyanları ve ahlak dışı saldırıları, hezeyan bataklığında çırpınan bir ruh halinin yansımalarıdır. Başbakan, gaflet ve ihanet yolculuğunda suçüstü yakalanmıştır.
(Erdoğan'ın 'İdam kararını sumen altı eden kim' sözü) 2002 yılında MHP'nin tek başına karşı çıkmasına rağmen idam cezasının hangi siyasi partilerin ittifakıyla kaldırıldığı Meclis tutanaklarında kayıtlıdır. ANKARA

BİZE ULAŞIN