Notlar...

Bu yılki 30 Ağustos resepsiyonunda çeşitli ilkler yaşandı. İşte resepsiyondan notlar:
Neşet Ertaş ve Metin Akpınar da kutlama resepsiyonuna katılanlar arasındaydı. Resepsiyonda Org. Başbuğ ile sanatçı Neşet Ertaş'ın renkli sohbeti dikkat çekti. Ertaş, Org. Başbuğ'a "Geçenlerde beni bir gazeteci aradı. Irak ne demek diye sordu. Neden Türkçemiz unutuluyor" diyerek yakındı. Başbuğ da bunun üzerine "Bizlerin jenerasyonda da kabahat var" dedi ve Ertaş'a geldiği için teşekkür etti. nŞehit yakınlarıyla da bir araya gelen Org Başbuğ, "Acılarınızı anlıyorum zorluklara karşı mücadele azminizi kaybetmeyin amacımız biraz da olsa sizlere acılarınızı hafifletmek yüreğimize taş basıyoruz" dedi.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Deniz Baykal, MHP Lideri Devlet Bahçeli, DP Lideri Hüsamettin Cindoruk, DSP Lideri Masum Türker, kuvvet komutanları, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül , Enerji Bakanı Taner Yıldız, Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Devlet Bakanları Mehmet Şimşek ve Egemen Bağış resepsiyonda yer aldı.
Cumhurbaşkanı Gül ile Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ arasında dün yeniden hizmete giren "Gençlik Parkı" sohbet konusu oldu. Gül, Başbuğ'a daha önce Gençlik Parkı'na gidip gitmediğini sordu. Başbuğ da yıllar önce İstanbul'da görev yaparken Ankara'ya geldiğini ve o sırada gezdiğini hatta kayığa bindiğini söyledi.
Davetlilerin masalarını tek tek dolaşan Org. Başbuğ, 97 yaşındaki Kore Gazisi Hasan Göksel'in elini öptü. Gazi Göksel de Başbuğ'un elini öpmek istedi. Ancak Başbuğ, "Ancak sizin elleriniz öpülür, başkasının değil" diyerek bu isteği geri çevirdi.

BİZE ULAŞIN