Baykal'dan "Sivas Kongresi" uyarısı

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, "Sivas Kongresi anlayışından uzağa düşmüş olanlara kongrenin, "Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, ayrılmaz' hükmünü bir kez daha hatırlatıyoruz" dedi.

Cuma 04.09.2009 14:15
ABONE OL
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Sivas Kongresi'nin 90. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sivas Kongresi'nin Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek bağımsız bir devlet olarak yaşatma kararlığı olduğunu ifade eden Baykal, mesajında şunları kaydetti:

"O nedenle Sivas Kongresi'nde alınan kararlar, ortaya konulmuş ilke ve değerler, bugün de çok büyük önem taşımaktadır Toplumumuzun gündemindeki konular Sivas Kongresi'de alınan kararlarla, benimsenen ilkelere daha büyük bir özenle sahip çıkılmasını, Cumhuriyet projesinin ilk günkü heyecanla benimsenmesini gerektirmektedir. O nedenle Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek bağımsız bir devlet olarak yaşatma kararlılığımızı tekrarlıyor, Sivas Kongresi anlayışından uzağa düşmüş olanlara da kongrenin, "Milli sınırlar içinde vatan bir bütündür, ayrılmaz' hükmünü bir kez daha hatırlatıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Sivas Kongresi üyelerini saygıyla, minnetle anıyorum."