Atalay: Q,W,X senaryo

Çarşamba 16.09.2009 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 16.09.2009 18:51
ABONE OL
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, alfabeye x, q ve w harflerinin ekleneceği yönünde basında yer alan haberleri yalanladı.

Demokratik süreçle ilgili çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Bakan Atalay, "Birileri senaryo yazıyor, biz onlarla ilgili açıklama yapmak zorunda kalıyoruz. Çalışmalarımızı sonuçlandırmadık ve hiçbir şey açıklamadık. Hele harflerle ilgili hiçbir yerde çalışmalarımız içinde gündeme gelmedi." dedi.

Atalay, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'e hayırlı olsun ziyaretinin ardından gazetecilerin konuya ilişkin sorularını cevapladı. Atalay, ziyarette Meclis Başkanı'na süreçle ilgili bilgi de sunduğunu söyledi.

Çalışmalarını verimli bir şekilde devam ettiğini anlatan İçişleri Bakanı, açılma ilgili bugün bir gazetede yer alan haberlerin sorulması üzerine, "Birileri senaryo yazıyor biz onlarla ilgili açıklama yapmak zorunda kalıyoruz. Çalışmalarımızı sonuçlandırmadık ve hiçbir şey açıklamadık. Spekülasyonlara müsait bir konudur bu. Bizden duymadıkça bu konularla ilgili tedbirli bakın. Bugün basında çıkan bu konu ile ilgili bir açıklama da yapmadık. Birilerinin yazdığı senaryolar olarak görüyorum. Biz bir açıklama yapmadık bu konularda. Başbakanlık'a bu konuda bir rapor sunulmadı. Hele harflerle ilgili hiçbir yerde çalışmalarımız içinde gündeme gelmedi." cevabını verdi.

Atalay, tezkere konusuyla ilgili bir soruya ise, "Bu konu hiç gündemimize gelmedi. Zamanı gelince bakanlar kurulu toplantısında değerlendirilir." şeklinde cevap verdi.

Atalay, Şahin ile paylaştığı konular arasında Meclis'in kapalı ya da açık oturum ile değerlendirdiklerini belirterek, "Bu konu parti yönetimleri arasında değerlendirilebilir. Bizim o konuda illa kapalı oturum ısrarımız yok. Ama bu çalışmanın muhatabı milletimizdir. İl açıklamalarımızı yapacağımız yer de TBMM'dir. Biz o kararlılığımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.

https://www.sabah.com.tr