Erdoğan'dan Cem Garipoğlu değerlendirmesi

Perşembe 17.09.2009 17:25
Güncelleme: Perşembe 17.09.2009 17:29
ABONE OL
Emniyet güçlerine teslim olan Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu hakkında konuşan Başbakan Erdoğan; "Bu iş hiçbir zaman rafa kaldırılmadı." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cem Garipoğlu'nun yakalanmasını değerlendirdi ve "Arkadaşlarımız şüpheliyi teslim aldılar. Bundan sonraki süreç savcılık sürecidir. Yargıyı takip edeceğiz." dedi.

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan şunları söyledi:"Yeni bir açıklama yapmama gerek yok. Biz başından itibaren sabırla bekledik. İçişleri Bakanı, Emniyet Genel Müdürü, İstanbul Valisi ve bütün birimler seferber oldu. Kırmızı bültenle de aranır hale geldi. Pskilojik boyut neleri gerektiriyorsa uygulandı. Bu iş hiçbir zaman rafa kaldırılmadı. Takip etmek asli görevimiz. Bunu yaptık. Başka beklentiler içinde olanlar olayı farklı yerlere çekme gayreti içinde oldu. Arkadaşlarımız şüpheliyi teslim aldılar. Bundan sonraki süreç savcılık sürecidir. Yargıyı takip edeceğiz. Adaletin yerini bulması hususunda önemli bir adım atıldı. Bu hepimizin yüreğini dağlayan bir olay. Anneler babalar olarak bizleri derinden yaralayan bir olaydır. Milletimizin duyarlılığı da sürece katkıda bulunmuştur. Tüm emeği geçen arkadaşlarımı da tebrik ediyorum."