İşte liderlerin bayram programı

Cuma 18.09.2009 11:01
Güncelleme: Cuma 18.09.2009 11:02
ABONE OL
Türkiye, Ramazan Bayramı'nı kutlamaya hazırlanırken liderlerin bayram programları da belli oldu.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bayramın birinci ve ikinci gününü İstanbul'da geçirecek.

Cumhurbaşkanı Gül, Kral Abdullah Bilim ve Teknolojisi Üniversitesi'nin 23 Eylüldeki açılış törenine katılmak üzere Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın davetlisi olarak bayramın son günü Cidde'ye gidecek.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, bayram boyunca Antalya'da olacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü İstanbul'da geçirecek. Erdoğan, bayramın ikinci günü ise BM Genel Kurulu ve G-20 Zirvesi'ne katılmak üzere ABD'ye gidecek.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk Ramazan Bayramı'nda Ankara'da olacak. Baykal, Bahçeli ve Türk, bayramın ikinci günü parti genel merkezlerinde örgütle bayramlaşacak.

Bayramın birinci ve üçüncü gününü İstanbul'da geçirecek olan DSP Genel Başkanı Masum Türker, ikinci gün partisinin Ankara'daki genel merkezinde düzenlenen bayramlaşma programına katılacak.
Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun da Ramazan Bayramı'nda Ankara'da olacak. Cindoruk ve Uzun, bayramın ikinci günü Anavatan Partisi Genel Merkezi'nde iki partinin örgütüyle bayramlaşacak.

Bayramın ikinci gününde parti genel merkezlerindeki bayramlaşma ve siyasi parti yöneticilerin karşılıklı ziyaretleri nedeniyle hareketli bir gün yaşanacak.