CHP ve MHP, DTP ile bayramlaşmadı

  1. Haberler
  2. Siyaset
Salı 22.09.2009 ABONE OL
Siyasi partilerin "Demokratik açılım"ın gündemi oluşturduğu karşılıklı ziyaretinde CHP ve MHP, DTP ile bayramlaşmadı.

AK PARTİ: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan'ın ev sahipliği yaptığı CHP ziyaretine Genel Sayman Mustafa Özyürek'in "mektup" esprisi damgasını vurdu. Özyürek'in "çikolata ile beraber arkadaşlar bize bir de mektup verecekler" demesi, Başbakan Erdoğan'ın mektubunun CHP'li heyete verileceği beklentisine yol açtı. Ancak Özyürek ziyaret sonrasında gazetecilere "espri yaptım" dedi.

CHP: AK Parti'nin ziyaretinde ev sahipliği yapan Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi, "Kimseyi demokratikleşmenin önünde durmakla suçlamamak gerek" derken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli "Önemli sorunlarda çözüm için bir araya gelmemiz lazım" dedi.

MHP: Ev sahipliği yapan Genel Sekreter Cihan Paçacı, "Sonu bölünmeye gidecek konular dışındaki her konuda kapımız açık" derken, AK Parti'li Gedikli, "Kapalı oturumu 'deşifre ederiz' demenizi tasvip etmedik" dedi.

DTP: MHP ve CHP'nin gitmediği DTP'ye AK Parti ve DP-Anavatan'ca yapılan ziyaretlerde DTP'li Hasip Kaplan, sorun çözülürse Türkiye'nin lider ülke olacağını söyledi. DTP Genel Başkanı Ahmet Türk de partilerle bayramlaşmada "12 Eylülün ürünü olan Anayasa değiştirilmedikçe Türkiye demokratikleşmez'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU