Cumhurbaşkanı Gül Suudi Arabistan'a gitti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdülaziz El Suud'un davetlisi olarak bu ülkeye gitti. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile birlikte Suudi Arabistan'a hareket eden Gül, Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin açılışına katılacak.

Salı 22.09.2009 15:25
ABONE OL
Türk Hava Yolları'ndan (THY) tahsis edilen 'Avanos' isimli Boeing 737-800 tipi uçakla Atatürk Havalimanı'ndan Suudi Arabistan'a hareket edecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrunnisa Gül'ü, Devlet Konukevi gelişinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç karşıladı.

Makam aracından inen Gül, Arınç'la tokalaştıktan sonra kendisini bekleyen basın mensuplarının bayramını kutladı. Gül ile birlikte eşi Hayrunnisa Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve eşi Münevver Arınç da uçağa bindi. Gül'ü, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve diğer yetkililer uğurladı. Gül ve beraberindekileri taşıyan uçak saat 15.05'te Atatürk Havalimanı'ndan hareket etti.

Cumhurbaşkanı Gül, Kral Abdullah'ın çok sayıda ülkenin devlet başkanını şeref misafiri olarak davet ettiği Kral Abdullah Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nin açılışına katılacak. Gül'ün, Kral Abdullah ile de bir görüşme yapacak.