Arınç'tan Kevin Costner yorumu

Salı 29.09.2009 10:12
Güncelleme: Salı 29.09.2009 10:23
ABONE OL
Bir dizi ziyarette bulunmak üzere İzmir'e gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Hisarönü Cami'ni ziyaretinin ardından programına TRT İzmir Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret ederek devam eden Bülent Arınç, burada yaptığı açıklamada, meclisin cıvata üreten bir fabrika olmadığını belirterek; "Meclisin açılması ile birlikte yoğun bir çalışma temposu içinde olacağız. Meclisin çalışmalarının heyecanlı olması işin doğasında var. Demokrasilerde çoğunluk önemlidir, muhalefet de önemlidir aksi halde diktatörlük doğar. Muhalefetin önerilerine ve eleştirilerine ihtiyacımız var. Meclis seri üreten bir fabrika değil. Meclis kaliteli ve verimli kanunlar çıkarmalı. Ben şu kadar kanun çıkardım demek marifet değil. Umarım kendine yakışan biçimde yasama yılını yaşarız" dedi. Son günlerde yaşanan Demokratik açılım tartışmalarının magazinleştirilmemesi gerektiğini belirten Arınç sözlerine şöyle devam etti: "Bu konu hayati bir konudur ancak her konuyu sulandırmak isteyen meraklıları var. Türkiye'nin geleceğini ve tümünü ilgilendiren bir konu olduğunu bilmemiz gerekir. Kevin Costner'ı eleştirenler başındaki şapkaya -Ne mutlu Türküm- diye yazdığında neden sustular"

17 Ekim'den itibaren İzmir'den TRT Turizm ve Belgesel kanalının faaliyete başlayacağını söyleyen Bülent Arınç, bu kanalın bugüne kadar ihtiyacı hissedilen bir konu olduğunu, başka ülkelerin ve televizyonların böyle çalışma yaptığını, ancak TRT'nin bunu ilk kez gerçekleştiğini ifade ederek, yayının yapılacağı stüdyonun açılışını gerçekleştirdi.