Talat'ı uçaktan indirten protesto

  1. Haberler
  2. Siyaset
Salı 29.09.2009 15:40 ABONE OL
ABD'den dönen KKTC Cumhurbaşkanı Talat, Ada'ya gitmek için İstanbul'da bindiği uçakta protestoya uğradı. Yolcuların, bekletildikleri gerekçesiyle yuhaladığı Talat ve beraberindekiler, uçaktan inmek zorunda kaldı.

Edinilen bilgilere göre; Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı (KKTC) Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ı New York'tan İstanbul'a getiren uçak 11.05'te Atatürk Havalimanı'na indi.

Mehmet Ali Talat ve heyeti Kıbrıs Türk Hava Yolları'nın 137 yolcusuyla alanda bekletilen uçağına yetişti. Yolcular, uçağa binen Cumhurbaşkanı Talat, eşi Oya Talat ve yanlarındaki heyet yuhalamaya başladı.
Sözlü protestonun giderek artması üzerine Cumhurbaşkanı Talat ve beraberindekiler uçağı terk etti.

2.5 SAAT RÖTAR YAPTI

Turkuaz Hava Yolları'ndan kiralanan YK02 sefer sayılı TCC adlı uçağın kaptan pilotunun iki saatten fazla bekleyen yolculara Talat'ın gelmesiyle uçağın havalanacağını söylediği ve yolcuların protestosunun bu anonsla başladığı belirtiliyor.

NTV'ye bilgi veren yetkililer; KTHY'nin 9.30'da kalkması gereken uçağının teknik bir arıza nedeniyle alanda bekletildiğini, konunun Mehmet Ali Talat'la ilgili olmadığını açıkladı.

Ancak yolcular gecikmenin Cumhurbaşkanı Talat'tan kaynaklandığına inanıyor. KTHY'nin İstanbul-Ercan seferi 2.5 saat rötarla gerçekleştirildi.

PROGRAMI İPTAL

Cumhurbaşkanı Talat'ın yarın sabah Ada'ya döneceği kaydediliyor. Talat'ın uçuşunu ertelemesi nedeniyle adaya dönüşünde yapacağı basın toplantısı ve diğer tüm programı da iptal edildi.

BUGÜN NELER OLDU