Kapalı oturuma imzalı açıklama

  1. Haberler
  2. Siyaset
Çarşamba 30.09.2009 ABONE OL
TBMM açılmadan önce milletvekilleri ile parti genel merkezinde bir araya gelen MHP lideri Devlet Bahçeli, toplantının basına kapalı bölümünde milletvekillerini "Çatışma peşinde olanlar, senaryolar var" diye uyardı. Bahçeli şöyle dedi: "Sakin olun. Yasal çerçevenin dışına çıkmayın. Söylenecekleri kürsüden söyleyin ve bilgi sahibi olmadığınız konularda yorum yapmayın. Türkiye'de gerilimli bir ortam oluşturulmaya çalışılıyor. Buradan çatışma peşinde olanlar, senaryolar var. Dikkatli olun." Bahçeli şu mesajları verdi:

Demokratik açılımla yapılmak istenenler, Anayasal suçtur ve vatana ihanettir. MHP, bunun yanında, arkasında olmayacak. Başbakan'ın klişe sloganların gölgesinde ve kapalı kapılar arkasında yıkım projesi tezgahlamak imkanı artık kalmamıştır.

Diyarbakırspor-Fenerbahçe maçı ve arkasından Bursaspor-Diyarbakırspor maçında sızmaların kimler tarafından olduğu iyi takip edilmelidir. Gerçekten bir futbol takımının amigoları mıdır, yoksa Kürt açılımını kardeş kavgasına sürükleyecek bir takım provokatörler midir? Bu Kürt açılımının ateşle oyunudur.

DTP'li milletvekilleri ile ilgili dokunulmazlık dosyaları Meclis'e geldiği zaman MHP kaldırılması yönünde oy kullanacaktır. Bahçeli, bir gazeteci soru sorarken, iki kez dili sürçerek "Sayın Öcalan" demesi üzerine de "Üzme kendini, Başbakan söyledikten sonra sen söylemişsin ne olacak?" diyerek ortamı yumuşattı. MHP, demokratik açılıma verdiği destek nedeniyle ABD'li oyuncu Kevin Costner'in menajeri ile temasa geçerek açılım hakkında ne bildiğini öğrenmeye çalışacak.

BUGÜN NELER OLDU