'CHP sindirim sisteminin bir parçası haline geldi'

  1. Haberler
  2. Siyaset
Salı 14.10.2009 ABONE OL
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hem Ermenistan'la imzalanan protokoller hem de Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Baykal arasında yaşanan mektuplaşmayı sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli grup toplantısında şu ifadeleri kullandı: "Kürt açılımı konusunda DTP'den sonra CHP ile de temas kurmuşlardır. Yıkım projesinde görev alacak taşeronlar netleşmiş, ana muhalefet partisi liderinin 'Postacı kapımızı bugün de çalmadı' diyerek yollarını gözlediği mektup muhatabına ulaşmıştır. Baykal, bu girişimiyle istemese de AKP'ye kapıları aralamış ve sindirim sistemine dahil olarak (hazmedilme) sürecinin parçası ve (hazmettirme) arayışının unsuru haline gelmiştir. Görüşmeleri kamera önünde yapması da CHP'yi sürecin sorumluluğundan kurtaramayacaktır." Hükümetin Ermenistan ile imzaladığı protokolü eleştiren Bahçeli "Ağrı Dağı'nı da mı müzakere edeceksiniz" diye konuştu.

Uzan'a: Vatanseverlik ile bağdaşmıyor
BAHÇELİ, Cem Uzan'ın Fransa'da sığınma hakkı aldığı iddiaları için "Türk iş hayatında sonra da siyasi hayatta önemli görevler üstlenmiş bir kişinin ülkesini, terk edip bir başka ülkeye sığınması toplum ahlakıyla ve vatanseverlikle bağdaşmıyor" dedi.

Maça Azerbaycan rozeti ile gidecekler
BAŞTA Devlet Bahçeli olmak üzere MHP'nin kurmayları dünkü grup toplantısına Azerbaycan bayraklı rozetle katıldılar. MHP'liler bugün Bursa'da oynanacak olan Türkiye-Ermenistan milli maçına da bu rozetlerle gidecek.

BUGÜN NELER OLDU