MHP'li Vural'dan ilginç teklif

  1. Haberler
  2. Siyaset
Cuma 16.10.2009 17:43 ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal arasında "kayıtlı" görüşme krizi yaşanırken, muhalefet partisi MHP ise her gün yeni bir öneri getiriyor.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "çet" önerisinden sonra bu kez noter önerisini getirdi. Vural, "Noter aracılığıyla görüşme kayıt altına alınabilir" dedi.

Meclis'te Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vural, sıkıntıya giren Erdoğan-Baykal görüşmesini değerlendirdi.

Vural, Başbakan Erdoğan'ın, "Ben platonik aşktan anlamam, benim aşkım gerçektir" sözünü hatırlatarak, "Sayın Başbakanın önüne gerçek aşkı yaşama fırsat çıkmıştır" diyerek değerlendirdi.

Görüşme noktasında her iki tarafında başka bir heyecan içinde olduğunu kaydeden Vural, "kayıt" krizine takılan görüşmeye yeni bir öneri getirdi.

Dana önce Erdoğan ile Baykal'ın, " çetleşerek görüşsünler" önerisini getiren Vural bu kez noter aracılığıyla görüşmelerini talep etti.

Vural, "Noter aracılığıyla onay veriliri, görüşme kayıt altına alınır tarafların anlaşır ve uygun olduğu bir zaman da görüşme kamuoyuna açıklanabilir. Tabii bu AKP'nin kayıt dışı anlayışından kaynaklanıyor. Daha önce de İsrail Başbakanı ile yaptığı görüşmede de aynı şey yaşanmıştı" dedi.

Başbakanın bir misafir olarak, ev sahibine uyması gerektiğini söyleyen Vural, "Misafir umduğunu değil, bulduğunu yer" diye konuştu. (ANKA

BUGÜN NELER OLDU