'Yıkım süreci kurdelesi kesildi'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Yıkım süreci kurdelesi, Kandil kadroları tarafından Habur'da kesilmiştir" dedi

PKK'lıların Türkiye'ye girişi ve ortaya çıkan karşılama görüntüleri eleştiren yaptığı yazılı açıklamada Hükümetin "yıkım projesi"nin yaşanan gelişmelerle saklanılamayacak boyutlarıyla açıldığını ileri sürdü. Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü:
ÖZEL MİSAFİR MUAMELESİ: Hükümetin memurları ve güvenlik güçlerinin müşahitliğindeki karşılama komiteleri PKK'lılara özel misafir muamelesi yapmış, adalet makamları sokağa salıvermek için yarış içine girmişlerdir.
KELİMELER YER DEĞİŞTİRDİ: Şehadet ile ihanet, ay yıldızlı bayrak ile paçavra, gazi ile terörist, alçaklık ile kahramanlık, pişmanlık ile küstahlık AKP'nin lügatinde yer değiştirmiştir. Bu karanlık manzarada, katile 'sayın' diyen hainlerle, şehide 'kelle' diyen zihniyet temsilcisi, PKK paçavraları altında sınırda buluşmuştur.
ŞEHİTLERİN ONURU: Yüreğinde vatan sevgisi, gönlünde millet sevdası, hayallerinde ay yıldızlı albayrak olan hiçbir aziz millet evladının sessiz kalamayacağı ağır bir tahrik karşımızdadır. Bu alçalış tahammül edilebilir olmaktan çıkmıştır.
MADALYALAR İADE EDİLİYOR: Aziz şehit aileleri ve gazilerimiz büyük bir infial ile kendilerine verilen nişan, madalya ve beratları iade etmek üzere yurt çapında tepkiler göstermeye başlamıştır.
BİZE ULAŞIN