Baykal: Yapılan yanlış milletten dönmüştür

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Avrupa'dan PKK'lı bir grup teröristin gelişinin ertelenmesiyle ilgili, "Yanlış milletten dönmüştür" dedi. Merkez Döşemealtı yağlı güreşlerini izlemek üzere geldiği Antalya'da, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Baykal, şunları söyledi:

İLK ADIMDA TEPKİ
Taraflar arasında sıkıntı olmamasına karşın ilk PKK'lı grubun gelişinde yaşananlar hükümete geri adım attırdı. Bu eylem planının daha ilk adımında ortaya çıkan millet tepkisi bu programın uygulanamayacağını ortaya koymuştur. Yani kendi aralarında bir ihtilaf çıkmış değildir. İktidar bunu sürdüremeyeceğini anlamaya başlamış ve frene basmıştır.
Yapılan yanlışlıkların temeli Erdoğan'ın, PKK terörünü reddetmeyen DTP ile müzakere kararı almasında yatıyor. İşin özünün yanlış olduğunu milletimiz de anlamıştır.
Evladını şehit eden, bir kahraman gibi gelip sınırda bütün devlet teşkilatı selamlıyor, elini kolunu sallayarak geçiyor. Bunu kabul ettirebilir misin? Millet bunu hazmeder mi?
Bu gelişme sürpriz değil. Bölgeyle ilgili yeni bir program uygulanmalı. Terör reddedilerek, bölgeye her alanda yatırım götürülmeli. Ancak bu özel sektörle değil devlet eliyle yapılmalı. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki gibi devlet eliyle yatırım yapılması halinde bölge insanıyla PKK arasına girilebilir.

DEV TÜRK BAYRAĞI

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Döşemealtı İlçe Belediyesi'nce düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde kuraları Baykal çekti. Bir grup genç tarafından statta taşınan büyük bir Türk bayrağı da katlanarak Baykal'a hediye edildi.

BİZE ULAŞIN