'Hizmet bir vakfın başında da verilir'

Erdoğan, 2011'de son kez milletvekilliğine aday olacağını hatırlatarak "Millete hizmet sadece politikayla olmuyor. Vakfın başına geçersiniz oradan hizmet edersiniz" dedi

Cumartesi 07.11.2009
Son Güncelleme: Cumartesi 07.11.2009
ABONE OL
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 2011 yılında son kez milletvekilliğine aday olacağını yeniden hatırlatarak, "Birileri gibi orada da çakılıp kalmam" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu yıl ikincisi düzenlenen İstanbul Turizm Ödülleri törenine katıldı. Törende Erdoğan'a turizme yaptığı katkılardan dolayı şükran plaketi verildi. Törene eşi Emine Erdoğan ile birlikte katılan Başbakan Erdoğan siyasi yaşamı ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. "Biz bu gün varız yarın yokuz" diyen Erdoğan şöyle konuştu:
"TÜKÜRDÜĞÜMÜ YALAMAM"
"Kimler geldi kimler geçti. 2011 de Allah ömür verirse benim son milletvekilliği adaylığım olacak. Ben tükürdüğümü yalamam onu da söyleyeyim. Ve partimin tüzüğünde de bu böyledir. Gereğini yaparım ve birileri gibi orada da çakılıp kalmam. Millete hizmet etmekse sadece politikada olmuyor. Vakfın başına geçersiniz oradan da hizmet edersiniz" dedi. Dünyada bunun çeşitli örneklerinin bulunduğunu da belirten Erdoğan "Ne yazık ki bizde yok. Bakıyorsunuz kıyıda köşede rahat durmuyorlar" dedi.

GALATAPORT'U ENGELLEDİLER
İstanbul' da yapılması planlanan projelerle ilgili törene katılanlara bilgi veren Erdoğan "Bizim bir Galataport sorunumuz olmuştur. Ama bize yapmadıkları, takmadıkları yafta kalmamıştır. Bizim bir Haydarpaşa Port sorunumuz olmuştur. Takmadıkları yafta söylemedikleri söz kalmamıştır. Eğer şu Galataport başlayıp şu anda bitmiş olsaydı o Tophane böyle olmayacaktı. Oradaki mezberelikler temizlenince ortaya bambaşka tarihi bir tophane ortaya çıkacaktı. Ama ben onu engelleyenleri tarihe havale ediyorum" dedi. Konuşmasında Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılmasını istediğini belirten Erdoğan "Şu hali ile AKM'yi beğeniyor musunuz?" diye sordu.